2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Bő másfél százalékos gyengüléssel zárta a hetet a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely elsősorban az OTP 2 százalék feletti esésének köszönhette botladozását. A nemzetközi piacokon is megtorpanni látszik az optimizmus, a délután megjelent amerikai GDP-adat sem adott okot túl sok bizakodásra.

22 850 ponton fejezte be a hetet a BUX index, azaz alighogy átlépte a bűvös 23 000 pontos határt, máris búcsút mondhatott neki. Ez egyébként 1,71 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A forgalom délutánra kicsit megélénkült, de így is elmaradt az átlagtól, kevesebb mint 15 milliárd forint cserélt gazdát.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből a nap végére, különösen az OTP délutáni teljesítménye volt rossz. A bankpapírok 2,43 százalékos esés után 5659 forinton fejezték be a kereskedést. Eközben a Mol 22 345 forinton állt a záráskor, ez 1,02 százalékos mínuszt jelentett, míg a Magyar Telekom 553 forintos szintje 1,07 százalékkal volt alacsonyabb, mint tegnap.

A gyógyszergyártók is pesszimista hangulatban vonulnak hétvégi pihenőre: a Richter 2,44 százalékos gyengüléssel 42 105 forintig esett vissza, míg az Egis 0,07 százalékkal lett drágább, 21 200 forintért cserélt gazdát.

A kezdeti csendes araszolgatás után délutánra a forint is megérezte a hangulat romlását: a részvénypiac zárása után 273,15 forintot kellett adni egy euróért, ami már 0,6 százalékkal magasabb volt a csütörtökinél. A dollárral szemben 198,45-nél állt a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 210,58 forintba került.

A vezető európai részvénypiacokra is negatív hangulat volt jellemző: a londoni FTSE 1,2 százalékos mínuszba csúszott vissza, a frankfurti DAX pedig 0,4 százalékkal állt tegnapi értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,83 százalékos mínuszt mutatott nem sokkal a zárás előtt.

A Wall Streeten sem indult jól a nap, bár ez annak is betudható volt, hogy a nyitás előtt a vártnál gyengébb GDP-adat jelent meg a negyedik negyedévet illetően, hiszen a 3,5 százalékos elemzői becslés helyett "csak" 3,2 százalékkal nőtt az amerikai gazdaság. Az első pár óra után a Dow 0,63 százalékos mínuszban állt, a S&P pedig 0,9 százalékos mínusszal kezdte a hét utolsó kereskedési napját.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!