Az elmúlt napokhoz hasonlóan alakult a kereskedés csütörtökön is: a nemzetközi piacok a nap második felére magukhoz tértek, a BUX azonban tartotta magát a korábban összeszedett mínuszhoz. A pesti tőzsdeindexen a forint erősödése sem segített, pedig a magyar deviza a nap végén már stabilan 300 alatt volt az euróval szemben.
9461 pontig esett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe a csütörtöki kereskedés végére, ez 2,82 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, a végére közel 14 milliárd forint értékben kereskedtek a részvénypiacon.
A blue chipek közül egyértelműen az OTP volt a nap vesztese, a bank részvényei 6,19 százalékos bukás után 1500 forintba kerültek a végére. Az már az elmúlt napokban látható volt, hogy kifullad a korábbi szárnyalás, azonban ha így folytatja a bankpapír, akkor lassan vissza is bukja korábbi emelkedését. A Mol 4,04 százalékot veszített a csütörtöki nap végére, így 8205 forintba kerültek az olajtársaság részvényei. 2,76 százalékkal esett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési papírok 500 forint alatt fejezték be a napot.
A gyógyszeripari részvények átlagon aluli veszteséget könyvelhettek el: az Egis 10 450 forintos árfolyama 0,95 százalékkal volt alacsonyabb, mint szerdán, míg a Richter 0,22 százalékos gyengülés után 22 900 forinton állt meg.
A forint reggel még gyengüléssel nyitott a devizapiacon, 305 fölé is emelkedett az euró árfolyama. Kora délután aztán bejelentették, hogy a svájci jegybank a vártnak megfelelően 25 bázisponttal csökkenti kamatszintjét, ez pedig jelentős lökést adott a magyar devizának is. A részvénypiac zárása után már csak 298,35 forintba került egy euró, míg a dollárért 233,50 forintot kértek, a frank pedig 196 forint körül állt.
A nemzetközi részvénypiacok a nap első felében tapasztalt esés után délutánra visszakapaszkodtak szerdai értékük környékére. A londoni tőzsde FTSE indexe már csak 0,03 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX már kismértékben erősödni is tudott. Régiónkban is vegyes volt a kép, a varsói WIG 20 például 0,45 százalékot esett, míg a prágai PX 50 index 0,25 százalékkal állt előző napi értéke felett.
A vártnál kedvezőbb adat jelent meg délután az amerikai kiskereskedelemről, ennek hatására a Wall Streeten is emelkedéssel kezdődött a nap. A Dow néhány óra alatt 0,98 százalékot javított, míg a S&P 1,08 százalékkal állt szerdai értéke felett.