Folytatta vergődését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a nemzetközi hangulat romlásával mi is egyre nagyobbat esünk, csütörtök reggel már közel 3 százalékot veszített a BUX index. Főleg az OTP ismételt mélyrepülésének volt köszönhető a meredek gyengülés, a szerdai 3 százalékos esés után csütörtökön a nyitás után 7 százalékkal zuhant a bankrészvények árfolyama.
A BUX index délelőttre 9469 pontig esett vissza, ez 2,75 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértékénél. A forgalom alacsony volt, az első pár órában mindössze 3,5 milliárd forint értékben vették a részvényeket.
A blue chipek közül az OTP zuhanása határozta meg az index alakulását, a bank papírjai 7,13 százalékkal lettek olcsóbbak, 1485 forinton álltak délelőtt. Az utóbbi napokban fokozatosan megfigyelhető volt, hogy kifulladt az OTP korábbi szárnyalása, mára az 1525-ös rés betöltése volt képben, de a jelek szerint ez jócskán túlteljesítette az eséssel. A Mol 2,11 százalékos esés után 8370 forinton állt a nap első felében, így az olajtársaság részvényei a vártnak megfelelően letörték a 8550-es támaszt, ahonnan 7950-ig mehetnek a technikai elemzés alapján. A Magyar Telekom árfolyama 500 forint alá esett, a 495 forintos szint 2,37 százalékos mínuszt jelentett.
A negatív oldalon kezdtek a gyógyszeripari részvények is, pedig a gyengülő forint elvileg kedvező számukra a jelentős exportkitettségük miatt. Az Egis 2,32 százalékkal lett olcsóbb délelőttre, így 10 305 forintot ért, míg a Richter 22 600 forintos ára 1,53 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai záráskor.
Reggel jelentős, mintegy másfél százalékos gyengüléssel kezdett a forint a bankközi devizapiacon, így ismét 305 fölé emelkedett az euró árfolyama. Délelőtt 304,81 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 239,17 forint volt, a svájci frank pedig 206,66 forinton állt.
A nap második felében ismét érdemes lesz a tengerentúlra figyelni, ugyanis több fontos makroadat is megjelenik. Magyar idő szerint fél kettőkor közlik a kiskereskedelmi forgalom februári értékét, mely a januári váratlan emelkedés után most ismét csökkenést mutathat. Ezzel egyidőben jelenik majd meg a szokásos heti munkanélküliségi adat.
A nemzetközi részvénypiacokon reggel negatív hangulatban indult a kereskedés, bár nem voltak akkora mínuszok, mint nálunk. A londoni tőzsde FTSE indexe délelőttre 0,96 százalékot esett, míg a frankfurti DAX 1,64 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 0,49 százalékkal állt szerdai értéke alatt, míga a prágai PX 50 0,96 százalékkal esett vissza.