2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nap első felében tartotta magát pluszban a BUX index, végül azonban 1,43 százalékkal tegnapi értéke alatt zárta a napot.

Délelőtt kitartott a reggeli emelkedés, majd délután az amerikai makroadatok hatására a BUX is jelentősen visszaesett, főleg az OTP zuhant nagyot. A tengerentúlon a munkanélküliségi statisztikák jelentősen rosszabbak lettek a vártnál, ennek volt köszönhető a délutáni esés. Emellett az is közrejátszott a negatív hangulatban, hogy az olaj ára tovább emelkedett a tengerentúlon.

A BUX index végül 21 977 ponton zárta a napot, ami 1,43 százalékkal marad el a tegnapi záróértéktől. A vezető részvények jórészt veszítettek értékükből. A Mol 1,76 százalékkal lett olcsóbb, 22 300 forinton állt meg a nap végén. A nap legnagyobb vesztese az OTP lett, mely 1,96 százalékos esés után 6670 forintig gyengült. A Magyar Telekomot a nap végén húzták fel, végül ugyanúgy 787 forinton zárt, mint tegnap.

Gyengültek ma a gyógyszergyári részvények is: az Egis nagy zuhanás után 2,2 százalékkal zárt alacsonyabban, mint tegnap, míg a Richter 1 százalékkal lett olcsóbb.

A tengerentúlon délután jelentek meg a munkanélküliségi adatok, melyek csalódást keltettek: a várt 5,1 százalék helyett 5,5 százalékra emelkedett a munkanélküliség szintje az Egyesült Államokban. Ráadásul a délután négykor közölt nagykereskedelmi raktárkészlet-adat is rosszabb lett a vártnál. Az elemzők 0,5 százalékos emelkedésre számítottak a raktárkészletek terén, ezzel szemben 1,3 százalékkal nőttek a készletek. Mindez azért kritikus az amerikai gazdaság számára, mert azt jelzi, hogy rengeteg az eladatlan raktárkészlet, ami nem jó jel.

Az elmúlt napok drágulása után ma tovább emelkedett az olaj világpiaci ára, délután több mint 5 dolláros drágulás után 133,27 dolláron állt egy hordó nyersolaj ára.

Délután a vezető nyugat-európai indexek is visszaestek az Amerikából érkező hírek hatására. Nem sokkal a zárás előtt a CAC 40 1,9 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,75 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a DAX 1,43 százalékkal esett vissza.

A tengerentúlon is komoly eséssel kezdték a kereskedést a részvénypiacok. A nyitás után nem sokkal a Dow Jones 1,89 százalékkal gyengült, a Standard & Poor's 1,61 százalékot bukott, míg a Nasdaq 1,44 százalékkal állt a tegnapi záróérték alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!