2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A gyenge amerikai makroadatok és a bankszektorból érkező hírek húzták le az indexeket. A BUX 0,67 százalékot bukott a végére.

A vártnál gyengébb amerikai makroadatok megjelenése után meredeken lefelé fordultak a tőzsdék. A BUX index 0,67 százalékos mínuszban zárta a napot.

A tartós fogyasztási cikkek megrendelése a vártnál gyengébben alakult, az új lakások értékesításe pedig tizenhárom éves mélypontra esett vissza Amerikában - ezek voltak azok a hírek, melyek kimozdították a BUX-ot délelőtti semmittevéséből. A nap első felében tegnapi értéke körül hullámzott a mutató, mely délután a tengerentúli makroadatok hatására meredeken lefelé indult. A 19,6 milliárd forintos napi részvényforgalom nem mondható magasnak, elmarad az átlagtól.

Végül 21 752 ponton, 0,67 százalékkal tegnapi értéke alatt zárta a napot a BUX. Az OTP 0,68 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, 7150 forinton zártak a bankpapírok. 20 500 forintig csúszott vissza a Mol, ez 0,49 százalékkal marad el a tegnapi árfolyamtól. A Magyar Telekom 1,12 százalékot esett, ismét 800 forint alatt - 797 forinton - zárta a kereskedést.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyári papírok: a Richter 1,22 százalékot veszített értékéből, az Egis viszont 0,31 százalékkal drágult délutánig.

A vezető nyugat-európai indexek is egész nap tegnapi értékük alatt tartózkodtak. A CAC 40 0,6 százalékot bukott délutánig, az FTSE 0,3 százalékkal esett vissza, a DAX pedig 0,5 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor.

Az amerikai indexek a nyitás után visszaestek a vártnál gyengébb makroadatok miatt, majd később elkezdték ledolgozni hátrányukat. Az új lakások értékesítésének száma így is a vártnál kicsit magasabb lett, az elemzők 579 ezres adatot vártak, a valóság azonban 590 ezer lett. Az más kérdés, hogy ez utóbbi is tizenhárom éves mélypontoit jelent. A tartós fogyasztási cikkek megrendelésénél 0,8 százalékos bővülést várt a piac, az adatok szerint azonban 1,7 százalékkal csökkent a megrendelések száma.

A gyengüléshez hozzájárult, hogy az Oppenheimer elemzői ma hozták nyilvánosságra véleményüket az amerikai bankszektorról, melyben a korábbinál négyszer több veszteséget valószínűsítenek az első negyedévre. A magyar piac zárásakor a Dow 0,9 százalékos mínuszban volt, a Standard & Poor's 0,8 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Nasdaq pedig 1,1 százalékot veszített.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!