3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Délelőtt sokáig a pozitív oldalon szerepelt a BUX index, a nap második felére viszont az Amerikából érkező negatív hírek visszavetették. Végül 0,29 százalékkal zárt tegnapi értéke alatt a mutató.

Az amerikai piacok tegnapi bukása után várható volt, hogy ma a BUX is a negatív oldalon fog szerepelni, reggel viszont meglepetésre emelkedni tudott az index. A pozitív hangulat viszont csak délutánig tartott ki, a tengerentúlról érkező negatív hírek visszavetették a magyar piacot is.

A BUX index végül 21 402 ponton zárta a napot, ami 0,29 százalékkal marad el a tegnapi értéktől. A napi részvényforgalom még az elmúlt hetekben tapasztaltnál is alacsonyabb volt, még a 10 milliárd forintot sem érte el. A vezető részvények jórészt visszaestek tegnaphoz képest. Az OTP 1,19 százalékos gyengülés után 6625 forinton állt a nap végén, míg a Mol viszont kismértékű pluszban tudott zárni a kedvező osztalékhírnek köszönhetően. Egyes sajtóhírek szerint ugyanis a cég menedzsmentje még ebben a hónapban dönt az osztalék mértékéről és a kifizetés időpontjáról. Az olajpapírok 21 250 forintba kerültek a nap végén, ami 0,24 százalékos drágulás. A Magyar Telekom 0,13 százalékot veszített a nap végére, 769 forintba kerültek a cég papírjai.

A gyógyszeripari részvények vegyesen szerepeltek annak hatására, hogy az Alkotmánybíróság eltörölte az orvoslátogatók regisztrációs díját. Az Egis 2,55 százalékkal meglódult a nap második felére, a Richter viszont 0,09 százalékot veszített tegnapi értékéből. A becslések szerint a regisztrációs díj eltörlése 700-800 milliós pluszbevételt jelent évente a magyar gyógyszerpiacnak.

A tengerentúlon ma nem jelent meg fontos makroadat, a Morgan Stanley és a FedEx csomagszállító viszont ma közölte negyedéves eredményeit. A FedEx arra figyelmeztetett, hogy a csökkenő kereslet és a növekvő üzemanyagárak miatt idei és jövő évi profitja elmaradhat a korábban várttól, a Morgan Stanley pedig bevételeinek több mint 50 százalékos csökkenését jelentette be.

Az olaj ára délutánra kismértékban emelkedett tegnaphoz képest, 14 centes emelkedés után 134,15 dollárba került egy hordó nyersanyag a New York-i értéktőzsdén.

A vezető nyugat-európai indexek mind jelentős mínuszban voltak egész nap, követték az amerikai piacok tegnapi csökkenését. A francia CAC 40 index a magyar piac zárásakor 1,71 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 1,91 százalékot bukott a kereskedés második felére, míg a DAX 1,12 százalékkal esett vissza.

A Wall Street legjelentősebb indexei is mínuszban kezdték a mai napot a kedvezőtlen vállalati jelentések hatására. A Dow Jones index 1,01 százalékot veszített a nyitást követően, a Standard & Poor's 1,09 százalékkal esett vissza, míg a Nasdaq 1,2 százalékot veszített.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!