A nap első felében még úgy nézett ki, hogy folytatja az utóbbi napok negatív tendenciáját a pesti börze, aztán délután hirtelen meglódultak a részvényárak. A nap második felében a nemzetközi hangulat is javult, a Wall Streeten a keddi zuhanást jelentős erősödés követte a nyitáskor. A hazai részvények közül a Telekom lett a nap nyertese több mint 3 százalékos ugrásával.
A BUX index a nap végére 11 843 pontig emelkedett, ez 0,49 százalékkal volt magasabb a keddi értékénél. A nap végére a forgalom is megélénkült kicsit, de így sem lépte át a 15 milliárd forintot a zárásig.
A blue chipek közül eleinte az OTP volt a legnagyobb vesztes, napközben 4 százalék feletti mínuszban is voltak a bankpapírok. A végére aztán 2431 forintig kapaszkodott vissza a részvény, ez minimális mértékben meghaladta a keddi árfolyamot. A Mol a délutáni pozitív hangulatban sem tudott emelkedni, a 9010 forintos árfolyam 1,1 százalékkal maradt el a kedd délutánitól. Nagyot ugrott felfelé a Magyar Telekom azok után, hogy már hetek óta egy szűk sávban mozgott a részvény. A szerdai 3,27 százalékos emelkedés 568 forintos záróárra volt elég a nap végén.
Mérsékelt emelkedéssel zártak a gyógyszeripari részvények a tőzsdén: az Egis 0,95 százalékos erősödés után 11 700 forinton állt meg, a Richter pedig 0,52 százalékos drágulással 29 950 forintos szintet ért el.
A forint jelentős erősödéssel kezdte a napot szerdán, a keddi történelmi csúcs után 283 környékére esett az euró árfolyama. Ezt a szintet napközben is tartani tudta a magyar deviza a kereskedés nagy részében, csak egyszer ment vissza 285 környékére az euró jegyzése. A tőzsde zárása után 283,40 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 220,73 forint volt.
A nemzetközi piacokon eleinte kismértékű mínusszal kezdtek a részvényindexek, majd délutánra Nyugat-Európa is felkapaszkodott a pozitív tartományba. Amerikában jórészt a technológiai szektor húzta felfelé a mutatókat a délutáni nyitás után. Londonban az FTSE index a nap második felében még mindig 1 százalék körüli mínuszban volt, a frankfurti DAX viszont már 0,26 százalékkal keddi értéke felett állt. A tengerentúlon a Dow az első néhány óra alatt 0,67 százalékkal erősödött, a S&P pedig 0,84 százalékot javított.
A világ tőzsdéin továbbra is a pénzügyi szektor miatti aggodalmak mozgatják az árfolyamokat, a befektetők attól tartanak, hogy a tetemes veszteségek miatt további állami beavatkozásokra lesz szükség annak érdekében, hogy feltőkésítsék a pénzintézeteket.