2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 409,70 pontos, 1,78 százalékos csökkenéssel, 22.623,24 ponton zárt szerdán; az MTI által megkérdezett elemzők arra hívták fel a figyelmet, hogy a budapesti részvényindex önálló életet élt, hiszen a nemzetközi jó hangulat ellenére tovább folytatta a csökkenést.

A részvénypiac forgalma 21,3 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények - a mozdulatlan Magyar Telekom kivételével - gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Sőre Balázs, a BudaCash Brókerház Zrt. elemzője szerint a magyar részvénypiacon folytatódott a profitrealizálás. Kiemelte: a Richter-papírok ára tovább csökkent, a Mol és az OTP is jelentősebb mértékű csökkenéssel zárta a napot. Úgy vélte, a BUX  a külföldi indexektől külön élete annak lehet köszönhető, hogy az elmúlt hónap emelkedését a befektetők a jövő hétfői miniszterelnöki beszéd, a kilátásba helyett megszorító csomag bejelentése előtt esetleg megpróbálják realizálni. Úgy vélekedett, hogy a részvényindex csökkenése ellenére is pozitív az ország megítélése.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője szerint a részvényindex csökkenésében szerepet játszhatott az IMF éles hangú kritikája az országgal szemben. Megjegyezte, hogy elsősorban külföldről jövő eladási megbízásokat lehetett látni. Hozzátette: azt sem szabad elfelejteni, hogy a magyar tőzsde a januári emelkedésben verte a régiós tőzsdéket, most a nagyobb pluszból ad vissza. Mint mondta, amíg a kormány által kilátásba helyett reformok törvényi szövegét nem lehet megismerni, addig a bizalom és a félelem váltakozik majd a hazai részvénypiacon.

A Mol 720 forinttal, 3,23 százalékkal 21.605 forintra csökkent, 5,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 101 forinttal, 1,71 százalékkal 5.800 forintra esett, forgalmuk 12,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott 549 forintot ért, forgalma 1,1 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 450 forinttal, 1,11 százalékkal 40.100 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,5 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 286,2 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,45 százalékkal 22.000 forintra csökkentette értékét.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 2.001,24 ponton zárt szerdán, ez 4,55 pontos, 0,23 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!