2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tegnapi pozitív nap után ma töretlenül folytatódott az emelkedés. A BUX index a nap végére 0,93 százalékot javított.

A tegnapi erősödés után arra számítottak az elemzők, hogy ma reggel korrigálni fog a BUX index, a mutató azonban nem így gondolta, és ismét felfelé indult. Délutánig töretlenül emelkedett az index, akkor némileg visszaesett, de így is több mint 200 ponttal magasabban fejezte be a napot, mint tegnap, 23 095 ponton zárt végül. Végre egyszer a forgalom is számottevő volt, igaz, hogy a 31 milliárdos napi részvényforgalomból 18 milliárdot az OTP bonyolított.

A vezető részvények mindegyike erősödni tudott a kereskedés végére. Az OTP-részvények 0,98 százalékos drágulás után 7240 forintot értek a nap végén. 0,09 százalékot javított a Mol, az olajcég papírjaiért 23 305 forintot adtak a nap második felében. Erősödni tudott a Magyar Telekom is, mely 0,81 százalékos javulás után 868 forintba került.

Az átlagnál jobban szerepeltek ma a gyógyszergyári részvények, melyek közül különösen az Egis 4,52 százalékos drágulása volt kiemelkedő. A Richter 2,22 százalékot javított, régóta vártunk egy hasonlóan jó teljesítményt a két gyógyszergyári papírtól.

Jelentős makroadat ma nem látott napvilágot, ezért is tudott kitartani az emelkedés a zárásig. A tengerentúlon főleg a Fannie Mae vártnál rosszabb negyedéves jelentése mozdította lefelé a piacokat. A cég elsősorban a lakáspiaci nehézségek és az ingatlanárak esése miatt szerepelt a vártnál gyengébben az első negyedévben. A cég 2,2 milliárd dolláros veszteségről jelentett, ez részvényenként 2,47 dolláros mínuszt jelent, miközben az elemzők 85 centes veszteségre számítottak.

A vezető nyugat-európai indexek a nyitás utáni néhány perctől eltekintva egész nap mínuszban voltak. Jórészt a pénzügyi szektor járt élen az esésben. A magyar piac zárása után a CAC 40 0,61 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,49 százalékos mínuszban volt, a DAX pedig 0,86 százalékkal esett vissza a nyitáshoz képest.

A Fannie Mae gyenge eredménye és a rekordokat döntő olajár miatt az amerikai indexek is mínuszban nyitottak. A Dow Jones délután 0,46 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor, a Standard & Poor's 0,24 százalékkal esett vissza, a Nasdaq pedig 0,19 százalékot bukott a nyitás után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!