3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A jövő évben esedékes nagyobb összegű deviza kötelezettségeit az állam devizakötvény eladásából finanszírozhatja, amiről egyre többet hallani. Ez sem gyengítette komolyabb mértékben a hazai eszközöket, sőt a CDS még csökkent is: tegnap 287 ponton zárt a mutató - áll a Commerzbank keddi devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (280,50 – 284,00): Egy helyben topogva, a 282 körül kezdi a napot a tegnapi gyengülés után a forint. A tegnapi nap reggelén még úgy tűnt, hogy a jó kínai és európai BMI adatok okozta kedvező hangulatban sikerülhet ledolgozni a pénteki gyengülést, de a lengyel devizával karöltve északnak vettük az irányt. „Polski wengry dwa bratanki”, együtt sírunk, együtt nevetünk mostanában. Lengyelországban ma veszi kezdetét a kétnapos kamatdöntő ülés. A 25 pontos vágás ott is biztos, de sokan már a fél százalékot sem tartják elképzelhetetlennek a legutóbbi, vártnál rosszabb, +1,4 százalékos GDP adat után. Ez okozhatta a tegnapi gyengülést a jó hangulat, és a bombaformában lévő euró ellenére. A régiós eszközök árfolyam alakulását továbbra is a piacra zúduló tőke mozgása határozza meg. A jövő évben esedékes nagyobb összegű deviza kötelezettségeit az állam devizakötvény eladásából finanszírozhatja, amiről egyre többet hallani. Ez sem gyengítette komolyabb mértékben a hazai eszközöket, sőt a CDS még csökkent is: tegnap 287 ponton zárt a mutató. Jelen körülmények között egyelőre senkit nem érdekel komolyabban az IMF tárgyalások alakulása, annak hiánya majd egy esetleges globális sell-off esetén mutatkozhat meg. Hosszabb távon az erősödést a 279,50-es szint állíthatja meg. Innen már kétszer visszapattant az árfolyam a közelmúltban. Ma is maradhat a régiós együttmozgás, az oldalazás lehet a jellemző.

EUR/USD (1,3020 – 1,3140): Tegnap ismertették a múlt heti görög csomag részeként elfogadott kötvény visszavásárlási program részleteit. A piac kedvezően fogadta a részleteket, és sokan már most sikeresnek értékelik a lépést. Emellett a dollár gyengülése is jótékonyan hat az euró árfolyamára, és úgy tűnik, hogy most csak a jó hírekre figyel a piac. Nem hatott negatívan az árfolyamra a spanyol bankmentés, a ciprusi csomag egyre növekvő összege, sőt az sem, hogy a portugálok, és az írek is bejelentették, hogy lenne igény a görögöknek nyújtott kedvezőbb feltételekre a részükről is. 1,3070 környékén mozog a közös deviza, sőt már az 1,31-es szint sincs messze. Technikailag az 1,3090-es szint legyűrése után az 1,3140-es lehet nagy falat.

CHF/HUF (231,00 – 234,50): Az 1,21-es szint közelébe erősödő euró hatását a gyengülő forint semlegesítette. Egy egységet gyengülve 234 fölött fejezte be ez a devizapár a hétfői napot, a mai reggel kicsivel e szint alól indul.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!