8670 ponton fejezte be a hetet a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,43 százalékkal volt alacsonyabb a csütörtöki záróértéknél. A hongkongi Hang Seng a nap második felében 0,07 százalékos lecsorgást mutatott, míg a Shanghai Composite 0,66 százalékkal esett tegnapi szintje alá. Stagnálással fejezte be a napot a dél-koreai Kospi index, míg a tajvani piacon 0,23 százalékos erősödésnek örülhettek a befektetők.
Elsősorban a romló gazdasági kilátásokkal és az elmúlt napok emelkedésének korrekciójával magyarázható az ázsiai piacok mai gyenge teljesítménye. Bár ugyanakkor a gyenge makrogazdasági adatok erősítik az esetleges további monetáris lazítással kapcsolatos várakozásokat, holott egyelőre a Fed hivatalosan semmilyen lépést nem vetített előre.
A japán acéliparnak kifejezetten rossz napja volt miután a nyersanyag ára nyolc hónapos mélypontra esett vissza a jelentős kínai készletek hírére. A JFE Holdings 3,2 százalékkal gyengült a nap végére, a Nippon Steel Corp. 3,75 százalékot bukott, míg a Kobe Steel 4,88 százalékkal zárt csütörtöki árfolyama alatt. Hongkongban hasonló okok miatt gyengült 2,36 százalékkal az Angang Steel papírja.
Eközben az olaj ára zsinórban hetedik napja emelkedik New Yorkban és május közepe óta nem látott szintet ért el. Ez pedig jó hatással volt az energiaszektorra, a japán Inpex Corp. papírjai például 1,35 százalékkal kapaszkodtak feljebb, míg a Beach Energy 5,34 százalékos szárnyalást mutatott az ausztrál piacon. Hongkongban a Cnooc olajtársaság 0,25 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a Sinopec 1,59 százalékkal drágult.
mfor.hu