Elsőre túl nagy falatnak bizonyultak az ellenállások a Budapesti Értéktőzsdén, ehhez hozzájárulhatott az is, hogy a nemzetközi hangulat sem volt elsöprően pozitív. A BUX így is 2,5 százalékkal erősödött, a 12 000-es szintig ugrott fel, ami kifejezetten pozitív volt. A blue chipek közül csak az Egis veszített értékéből, a többiek javítottak csütörtökhöz képest.
A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe 12 056 pontig erősödött a nap végére, ez 2,5 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záróérték. A forgalom kimondottan magas volt, közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a végére.
A vezető részvények jórészt pluszban tudtak zárni, csak az Egis veszített értékéből. Az OTP napközben 2200 felett is járt átmenetileg, a záráskor aztán 2160 forintot értek a bankpapírok, ami 1,22 százalékos drágulást jelentett. A Mol 11 480 forinton fejezte be a kereskedést, ami 1,55 százalékos emelkedést jelentett csütörtökhöz képest. 1,98 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési vállalat papírjai a végén 567 forintot értek.
Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, miután a Richter szárnyalása húzta részben a tőzsdét, az Egis viszont csütörtöki értéke alatt zárt. A Richter-részvények végül 7,06 százalékot emelkedés után 27 300 forintba kerültek, míg az Egis 11 950 forintos ára 2,05 százalékos gyengülést jelentett.
A forint a jelek szerint megpihen kicsit a csütörtöki komoly emelkedés után, pénteken kissé gyengült a magyar deviza, de így is 300 alatt tudott maradni az euró ellenében. A részvénypiac zárása után nem sokkal 296,20 forintot ért egy euró, a dollár jegyzése 220,36 forint volt, a svájci frankot pedig 194,39 forintért adták a bankközi piacon.
A nemzetközi piacokon jórészt mérsékelt gyengülés volt jellemző a hét utolsó napján, miután előtte két napig egyfolytában emelkedtek az indexek a G20-csúcstalálkozóról érkező pozitív hírek miatt. Péntek délután a londoni FTSE közel 2 százalékkal állt előző napi értéke alatt, míg a frankfurti DAX index 0,18 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 2,35 százalékkal erősödött, a prágai PX 50 pedig 2,59 százalékot javított.
A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt jelent meg, hogy márciusban 8,5 százalékra emelkedett a munkanélküliség mértéke, ez egy kicsivel magasabb volt az elemzők által várt 8,4 százaléknál. Részben ennek hatására a pozitív kezdés után lefelé vették az irányt a Wall Street vezető indexei. Az első néhány óra után a Dow már 0,48 százalékos mínuszban volt, míg a S&P 0,41 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.