3p

A Tisza Párt sokat ígér a nyugdíjasoknak - mi lenne ebből megvalósítható?
Mekkora lesz várhatóan a novemberi nyugdíjkorrekció?

Nyugdíjszerviz élőben Karácsony Mihállyal és Malicskó Gáborral
Vegyen részt és kérdezze Ön is a szakértőket!

2025. április 11. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Folytatta emelkedését a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe pénteken is, de a nap második felére lassult a szárnyalás dinamikája, a vezető részvények számára egyelőre túl nagy falatnak bizonyultak az ellenállások. Az OTP például csak ideiglenesen tudott 2200 felett lenni napközben, majd lefordult a korábbi csúcsról.

Elsőre túl nagy falatnak bizonyultak az ellenállások a Budapesti Értéktőzsdén, ehhez hozzájárulhatott az is, hogy a nemzetközi hangulat sem volt elsöprően pozitív. A BUX így is 2,5 százalékkal erősödött, a 12 000-es szintig ugrott fel, ami kifejezetten pozitív volt. A blue chipek közül csak az Egis veszített értékéből, a többiek javítottak csütörtökhöz képest.

A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe 12 056 pontig erősödött a nap végére, ez 2,5 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záróérték. A forgalom kimondottan magas volt, közel 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a végére.

A vezető részvények jórészt pluszban tudtak zárni, csak az Egis veszített értékéből. Az OTP napközben 2200 felett is járt átmenetileg, a záráskor aztán 2160 forintot értek a bankpapírok, ami 1,22 százalékos drágulást jelentett. A Mol 11 480 forinton fejezte be a kereskedést, ami 1,55 százalékos emelkedést jelentett csütörtökhöz képest. 1,98 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési vállalat papírjai a végén 567 forintot értek.

Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, miután a Richter szárnyalása húzta részben a tőzsdét, az Egis viszont csütörtöki értéke alatt zárt. A Richter-részvények végül 7,06 százalékot emelkedés után 27 300 forintba kerültek, míg az Egis 11 950 forintos ára 2,05 százalékos gyengülést jelentett.

A forint a jelek szerint megpihen kicsit a csütörtöki komoly emelkedés után, pénteken kissé gyengült a magyar deviza, de így is 300 alatt tudott maradni az euró ellenében. A részvénypiac zárása után nem sokkal 296,20 forintot ért egy euró, a dollár jegyzése 220,36 forint volt, a svájci frankot pedig 194,39 forintért adták a bankközi piacon.

A nemzetközi piacokon jórészt mérsékelt gyengülés volt jellemző a hét utolsó napján, miután előtte két napig egyfolytában emelkedtek az indexek a G20-csúcstalálkozóról érkező pozitív hírek miatt. Péntek délután a londoni FTSE közel 2 százalékkal állt előző napi értéke alatt, míg a frankfurti DAX index 0,18 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 2,35 százalékkal erősödött, a prágai PX 50 pedig 2,59 százalékot javított.


A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt jelent meg, hogy márciusban 8,5 százalékra emelkedett a munkanélküliség mértéke, ez egy kicsivel magasabb volt az elemzők által várt 8,4 százaléknál. Részben ennek hatására a pozitív kezdés után lefelé vették az irányt a Wall Street vezető indexei. Az első néhány óra után a Dow már 0,48 százalékos mínuszban volt, míg a S&P 0,41 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!