Az általános piaci helyzet miatt robbanásszerű áremelkedés ugyan nem, de kedvező esetben 10% körüli növekedés nagy valószínűséggel elképzelhető, ami már megmozgathatja a befektetési céllal vásárlók fantáziáját is. Az utóbbi években viszonylag kevés hasonló léptékű fejlesztés történt a fővárosban, a divatos utcák illetve kerületek alig-alig változtak – jelzik a lakoter.com elemzői.
Nem várható azonban, hogy az árak olyan szintre szöknek fel, mint ahogy az a hasonló átalakításon átesett Király utcában történt még a válság előtti időkben, ahol a jelentős külföldi érdeklődés miatt néha már irreálisan magas négyzetméterárakon próbáltak meg lakásokat értékesíteni – nem is minden esetben sikertelenül, még a 600.000 forintos négyzetméterenkénti áron kínált ingatlanokra is akadtak vevők. Szolidabb formában, de ugyanilyen tendencia játszódott le a Ráday utcában is, az átalakítás elkészülte után jelentősen megemelkedett az ott található ingatlanok iránti kereslet -nemcsak adásvételi, hanem bérleti szempontból is.
A most fejlesztés alatt álló V. kerületi sétálóutca, valamint a II. kerületben a Lövőház utca és környéke több szempontból is szerencsés helyzetben van: mindkét környék központi fekvése, viszonylagos presztízsértéke, valamint a kiváló infrastruktúra miatt eddig is keresett volt a piacon, a színvonalfejlesztés pedig további vásárlókat irányíthat a környékre, nemcsak a lakóingatlanok, hanem az üzlethelyiségek tekintetében is – mivel mindkét utcában fő célkitűzésként szerepel a kereskedelmi tevékenység fejlesztése.
Jelenleg a Lövőház utca környékén 300-350.000 forint, míg az V. kerületben érintett utcákban jellemzően 350-500.000 forint környékén alakulnak a négyzetméterárak. A fejlesztésben érintett területeken várható, hogy rövidül az értékesítési idő, hiszen a hasonló adottságú környező utcákhoz képest a prognózis szerint előnyben részesítik majd - főleg a befektetői vásárlók - a jelentős fejlődés előtt álló utcákban található ingatlanokat.
Segít a fent említett területeknek az a tény is, hogy egy ideje újra keresettek lettek a belvárosi területek - a korábbi, peremkerületekbe, és agglomerációs településekre költözés helyett újra többen választják a központi fekvésű utcákat, nemcsak azért, mert az árak a válság miatt egyre megfizethetőbbek lettek, hanem egyre többeknél merül fel a vásárlási döntést befolyásoló szempontként a későbbi el, vagy kiadhatóság kérdésének vizsgálata is - amikben a most megújuló utcák minden valószínűség szerint jól fognak teljesíteni.