A bankrészvények esése miatt torpantak meg a tengerentúli piacok. A bankpapírok az utóbbi időben kezdtek drágává válni, ezért volt már időszerű egy korrekció. Nem segítette a piacokat, hogy a Fed szerint éves szinten 1,3-2 százalékos lehet a gazdasági visszaesés. Emellett a jegybank a munkanélküliségre vonatkozó várakozásait is megemelte 10 százalékra.
Gyengültek a vezető New York-i tőzsdemutatók szerdán amiatt, hogy a befektetők szabadulni kezdtek az utóbbi időszakban jelentősen megdrágult banki részvényektől, illetve annak a hatására, hogy az amerikai jegybank (Fed) borúlátóbb képet festett az amerikai gazdaság kilátásáról.
Napközben a tőzsdemutatók jóval egy százalék fölötti pluszban álltak. Este jelentette be a Fed, hogy legújabb előrejelzése szerint idén a hazai össztermék (GDP) 1,3-2,0 százalékkal csökken. Az eddigi várakozás 0,5-1,3 százalékos visszaesés volt. Eközben az idén várható munkanélküliségi rátát 8,8 százalékról 10 százalékra változtatta a Fed.
A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 0,4 százalék (6,70 pont) csökkenéssel 1727,89 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 8422,04 ponton zárt 0,6 százalék (52,81 pont) gyengüléssel. Fél százalékkal esett vissza az S&P 500-as mutató is, mely 903 ponton fejezte be a napot.
A DJIA indexét az sem tudta a pozitív oldalon tartani, hogy drágult a McDonald's és a Procter & Gamble, mert elemzők javítottak befektetési besorolásaikon. Drágult a Deere & Co részvényára annak ellenére, hogy a világelső mezőgazdasági gépgyártó negyedéves eredményének 38 százalékos visszaesését jelentette be, és tovább rontott profit-előrejelzésén.
A vállalati hírek közül kiemelkedik még, hogy a Hewlett-Packard Co - a világ vezető személyi számítógép gyártója - csalódást keltő forgalmi előrejelzést tett közzé, és munkatársai 2 százalékának elbocsátási tervét jelentette be.