A kereskedés elején a gyenge fogyasztói bizalom és az ismét emelkedő olajárak miatt lefelé tartottak a vezető indexek, majd megfordult ez az irány, és a befektetők a héten nyilvánosságra került gyorsjelentések felé fordultak. A vártnál kedvezőbb vállalati eredmények miatt a részvényindexek erősödni kezdtek, végül sikerült csütörtöki értékük felett zárni.
A Dow Jones ipari index 0,33 százalékos emelkedés után 12 891 ponton zárta a tegnapi kereskedést, a többi jelentős mutató vegyesen szerepelt. A Standard & Poor's 0,65 százalékot javított, a Nasdaq viszont főleg a Microsoft csökkentett eredményvárakozásai miatt 0,25 százalékkal gyengült. A teljes hetet a Dow kicsit kevesebb mint 1 százalékos emelkedéssel zárta, a Standard & Poor's 2,1 százalékot javított, míg a Nasdaq 1,4 százalékkal zárt magasabban, mint egy héttel korábban.
Nem sokkal a kereskedés nyitása után hozták nyilvánoságra a fogyasztói bizalom indexét, mely nemvárt mértékben csökkent elsősorban a tartósan magas energia- és élelmiszerárak miatt. Az index az 1980-as évek eleje óta nem volt olyan alacsony szinten, mint most.
Tegnap nem került napvilágra jelentős makroadat a fogyasztói bizalom alakulásán kívül, a vállalati gyorsjelentések szempontjából is csendes nap volt. Ilyenkor szoktak például az olajár miatt elmozdulni jelentősen az indexek.
Az nyersanyag világpiaci ára ismét jelentősen emelkedett, napközben 119,5 dollárig drágult a nyersanyag, miután Nigériában gerillák ismét felrobbantottak egy olajvezetéket, Skóciában pedig a dolgozók sztrájkoltak a finomítókban. Szintén tegnap történt, hogy egy amerikai tanker figyelmeztető lövéseket adott le a Perzsa-öbölben két ismeretlen eredetű hajóra. A nap végére az olaj ára 118,52 dollárig csökkent, de ez még így is 2,46 dollárral magasabb, mint egy nappal korábban.