3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Felemás teljesítményt nyújtottak ma reggel a vezető részvények a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index 0,39 százalékot bukott péntekhez képest.

Az amerikai piacok pénteki esése után ma pluszban tudott kezdeni a BUX index, majd az OTP visszaesésével elveszítette délelőttre előnyét a BUX. Igazán jelentős makroadat ma nem jelenik meg, várhatóan ismét az olajár fogja mozgatni a piacot. Emellett a júniusi gyenge szereplés után kiemelten figyelnek a befektetők az amerikai bankszektorra, az esetleges újabb negatív hírek új mélységeket nyithatnak a tőzsdék előtt.

A BUX délelőtt 20 263 ponton állt, ami 0,39 százalékkal marad el pénteki értékétől. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a kezdeti erősödés után délelőtt visszaestek. Az OTP 6233 forintba került a nap első felében, ez 1,05 százalékkal maradt el a pénteki árfolyamtól. A Mol 0,02 százalékos mínuszban volt, 20 045 forintot adtak a cég részvényeiért, de reggel óta fokozatosan estek vissza a papírok. A Magyar Telekom 1,1 százalékos esés után 722 forintba került délelőtt.

Vegyesen kezdték a napot a gyógyszeripari részvények is: az Egis délelőtt zuhant nagyot, 0,06 százalékos mínuszba esett át a korábbi erősödés után, a Richter pedig 0,5 százalékkal drágult.

Igazán jelentős makroadat nem jelenik meg ma a tengerentúlon, de délután a chicago-i beszerzési menedzserindex alakulására érdemes lesz figyelni. Délelőtt tizenegy órakor jelent meg az eurozóna inflációs adata, mely szerint júniusban 4 százalékos volt a pénzromlás Európában. Ez azért fontos, mert az Európai Központi Bank csütörtökön dönt a kamatszintől. A bank inflációs célja 2 százalék, így az újabb emelkedés vélhetően tovább növeli a kamatemelés esélyét.

Várhatóan elsősorban az olajár fogja mozgatni a piacokat ma is, miután a múlt hét végén 140 dollár fölé emelkedett a nyersanyag árfolyama. Korábban az egyik elemzőcég a Függetlenség Napjára jósolta a 150 dolláros olajárat, péntekig akár arra a szintre is drágulhat a nyersanyag.

Júniusban ismét felerősödtek a negatív hírek a pénzügyi szektorból, jelenleg egyre több elemző véli úgy, hogy a hitelválság következményei még nem értek véget. Az amerikai tőzsdék 1930 óta a legnagyobb bukásukat produkálták ebben a hónapban, a 10 százalékos esés jórészt az olajárnak és a pénzügyi cégeknek köszönhető.

A BUX-hoz hasonlóan a vezető európai indexek is pluszban kezdtek, majd délelőtt visszaestek. A francia CAC 40 délelőtt 0,79 százalékkal állt pénteki értéke alatt, a DAX 1,24 százalékos mínuszban volt, viszont az FTSE 0,26 százalékkal erősödött.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!