3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, az előző hetinél enyhén magasabb forgalomban; a BUX 577,24 pontos, az előző heti záráshoz képest 2,18 százalékos növekedéssel, 27 011,72 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 39,569 milliárd forint volt, míg az előző héten 37,308 milliárd forint.

A vezető részvények a Mol kivételével erősödtek a héten, a legnagyobb mértékben, 4,74 százalékkal a Richter-papírok árfolyama nőtt, 5839 forint volt a pénteki záráskor. Az OTP-részvények árfolyama 0,58 százalékkal, 6890 forintra emelkedett. A Mol-részvényekért 16 330 forintot, az előző hetihez képest 1,03 százalékkal kevesebbet kellett fizetni. A Magyar Telekom árfolyama 2,91 százalékkal 459 forintra emelkedett.

Hétfőn a nap elején a kereskedést a Fitch pénteki hitelminősítése, Magyarország befektetési kategóriába sorolása határozta meg. Az OTP részvényeinél már az első félórában jelentős forgalom mutatkozott, hatott a papír árfolyamára, hogy a Credit Suisse legutóbbi elemzésében 8000 forint célárat határozott meg a magyar banki papír számára.

Nézze meg a világ első 3D nyomtatóval készült épületét!

Kedden reggel még bizonytalan volt a magyar tőzsde, de folyamatosan emelkedett, és végül kifejezetten jól zárt. Ez annak is köszönhető volt, hogy jó lett a hangulat az európai tőzsdéken is. A DAX index 2,27 százalékot emelkedett és jelentős pluszokat lehetett látni az Egyesült Államokban is. A BUX 1,30 százalékot tudott javulni, az erősödést az OTP vezette. Az alapkamat 15 bázisponttal, 0,90 százalékra csökkentése a szakértő szerint nem befolyásolta a részvénykereskedést, ugyanis nagyjából ez volt a várakozás.

Szerdán a nemzetközi részvénypiacokon egész nap optimista hangulat uralkodott, amit a nap végére nem tudott követni a BUX, mínuszban zárt.

Csütörtökön a nyugat-európai tőzsdék jellemzően pluszban zártak, míg a magyar kis mínuszban. A hazai börzén nem volt érdemi elmozdulás, alacsony forgalom mellett fejeződött be a kereskedés. Az OTP részvényeivel csütörtökön kereskedtek utoljára osztalékszelvénnyel, pénteken már osztalékszelvény nélkül forgott a bankpapír.

Pénteken az elemzők stagnálást vártak a BÉT-en - a nemzetközi hangulathoz igazodva -, ám a Richter árfolyama "felrobbant", több mint 4 százalékot emelkedett a magyar gyógyszeripari papír árfolyama, ami húzta a BUX indexet. A szakértők korábban jelezték, hogy a Richter kitörhet, de ekkora emelkedésre senki sem számított. A pénteki forgalom felét ugyanis a Richter adta. A következő hetekben további árnövekedésre lehet számítani ennél a részvénynél.

A Mol árfolyama 170 forinttal, 1,03 százalékkal, 16 330 forintra csökkent egy hét alatt, 8,266 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények 40 forinttal, 0,58 százalékkal, 6890 forintra emelkedtek, forgalmuk 18,445 milliárd forintot tett ki a kereskedési hét végén. A Magyar Telekom árfolyama 13 forinttal, 2,91 százalékkal, 459 forintra emelkedett, forgalma 1,768 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 264 forinttal, 4,74 százalékkal 5839 forintra nőtt, forgalmuk 10,459 milliárd forintot ért el a hét végére.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!