9539 ponton állt a keddi kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,43 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng 0,63 százalékot javított, míg a Shanghai Composite 0,65 százalékkal kapaszkodott feljebb. 0,97 százalékos visszaesés volt megfigyelhető viszont a szöuli tőzsdén, míg a tajvani piac vezető indexe 0,18 százalékkal gyengült.
A Wall Streeten felemás vállalati eredmények jelentek meg hétfőn: a Citigroup kifejezetten jó profitról számolt be, a két technológiai óriás, az Apple és az IBM viszont felemás számokat közölt a harmadik negyedévet illetően.
Az elmúlt hetekben a dollár gyengélkedésével és az alapkamatok csökkenésével az ázsiai tőzsdék komoly szárnyalást mutattak. "Ázsiában ez úgy működik, hogy ha a dollár gyenge, akkor az ottani piacok erősen" - olvasható a Citigroup legfrissebb elemzésében. A bank szakemberei semlegesről felülsúlyozásra változtatták a kínai részvénypiac ajánlását.
A befektetők arra számítanak, hogy november elején a Fed további kötvényvásárlási programot jelent majd be, ami tovább csökkentheti a kamatszinteket, illetve gyengítheti a dollárt. A Merrill Lynch elemzői arra számítanak, hogy az amerikai jegybank újabb programja kedvező hatással lesz majd a részvény- és kötvénypiacra.
A devizapiacokon a dollár erősödött a japán jennel és az euróval szemben is. A nyersanyagpiacon az olaj ára a hétfői erősödés után ismét kismértékben csökkent, így reggel 82,62 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.
mfor.hu