10 086 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, az előző napi szünet után ez 0,55 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értéknél. A hongkongi Hang Seng a nap második felére 0,12 százalékkal esett tegnapi értéke alá, míg a Shanghai Composite 0,02 százalékos lecsorgásban volt. 0,73 százalékkal gyengült a zárásra a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piacon 0,12 százalékos felfelé araszolás volt tapasztalható.
A befektetők elsősorban a kínai növekedési kilátások miatt aggódnak, a többség attól tart, hogy a távol-keleti ország problémái a világ minden fontosabb tőkepiacán elrontják majd a hangulatot. Kicsit tompította a rossz híreket az, hogy a BHP Billiton bányatársaság biztató megrendelési adatokról számolt be Kína kapcsán. Ennek ellenére a cég részvényei 1,73 százalékkal olcsóbbak lettek.
A többi vezető ázsiai piacon is a nyersanyagcégek voltak a nap vesztesei: a China Coal Energy például 2,32 százalékkal esett vissza, míg a japán Nippon Steel 2,08 százalékkal zárt hétfői árfolyama alatt. Az energiacégek is csak szenvedtek ma, a tokiói Inpex például 2,43 százalékkal ért kevesebbet, mint a hét elején, hasonló mértékben estek vissza a JX Holdings papírjai is.
Japánban az exportra termelő vállalatoknak is rossz napjuk volt szerdán az elmúlt hetek kimagasló teljesítménye után. A Sony például 4,47 százalékkal lett olcsóbb, míg a Nikon és a Fujifilm egyaránt két százalékot buktak. A Panasonic részvényei 2,18 százalékkal estek vissza miután a kiszivárgott hírek szerint a cég bezárná kaliforniai üzemét, a gyártást pedig Malajziába helyezné át.
2,92 százalékkal estek a Nissan-részvények miután a cég költséges terveket jelentett be, többek között harminc év után felélesztenék a Datsun márkanevet. A többi autógyártónak sem volt sokkal jobb napja, a Toyota 1,54 százalékos mínuszba esett, míg a Suzuki 1,35 százalékot veszített értékéből.
mfor.hu