A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 63,63 pontos, 0,34 százalékos emelkedéssel, 18 780,68 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 4,7 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgató-helyettese az MTI-nek elmondta: alacsony volt a forgalom a hazai tőzsdén, a főbb papírok árfolyama az OTP kivételével nem változott jelentősen. A bankpapír hétfőn sokat esett, ebből "jött vissza" valamennyire a kereskedés végére kedden - fogalmazott. A szakértő emlékeztetett: hétfőn Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Magyar Bankszövetség javaslatairól úgy nyilatkozott, hogy azok nem orvosolják a kormány által a devizahitelesek megsegítésében legfontosabbnak tartott két problémát, ezért a kabinet november elején az Országgyűlés elé terjeszti saját javaslatait. Az ezt követő bizonytalanság okozta az OTP-részvények esését. A túlzott pánik azonban nem tűnik indokoltnak, ez látszik a piac keddi reakcióján is - közölte. Varjú Péter hozzátette, délután gyengült az euró a dollárhoz képest, illetve gyengülni kezdett a forint is, de a részvénypiacra ez nem hozott negatív hatást.
A Mol 50 forinttal, 0,33 százalékkal 14900 forintra csökkent, 663,0 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 69 forinttal, 1,58 százalékkal 4444 forintra erősödött, forgalma 1,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,66 százalékkal 303 forintra nőtt, forgalma 381,1 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,48 százalékkal 4160 forintra esett, a részvények forgalma 691,0 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott, 27 775 forintot ért, forgalma 1,2 milliárd forint volt.
Nem zárt jó napot kedden a forint, mely a vezető devizákhoz képest gyengült. A svájci frankért az esti órákban közel 238 forintot kellett adni, míg az euró és a dollár egysége is egy forint feletti drágulást ért el. Az állampapírok piacán ugyanakkor a tőzsdéhez hasonlóan visszafogott optimizmus volt, így a hazai eszközök hozama a másodlagos piacon minden lejáratra néhány bázisponttal alacsonyabb lett.
MTI/mfor.hu