3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A 280-at elhagytuk, irány a 278. Csak halkan jegyeznénk meg, hogy van visszaút is és egy globális hangulatfordulásra még hevesebb mozgással tud a forint reagálni a gyengülés irányába - olvasható a Commerzbank csütörtöki devizapiaci elemzésében.

EUR/HUF (278,00 – 281,00): Reggel újult erővel estek neki a forintvásárlásnak a hozamfelárat meglovagolni szándékozók. Az euró erősödése a görög helyzet kapcsán (holott még nincs megegyezés) jó hangulatot teremt a piacon, mely a kockázatkeresőket cselekvésre biztatja. A fejlődő piaci devizákkal foglalkozó globális játékosok első öt választásában biztosan szerepel a forint. Annak ellenére, hogy nincs piacmozgató hatású jó hír hazai forrásból, a devizánk erősödik. Némi segítséget nyújthat a volatilis mozgásokban az értéknap hiánya is. A 280-at elhagytuk, irány a 278. Csak halkan jegyeznénk meg, hogy van visszaút is és egy globális hangulatfordulásra még hevesebb mozgással tud a forint reagálni a gyengülés irányába. Na de táncolni addig kell, amíg a zene szól.

EUR/USD (1,2780 – 1,2900): A görög segítség elhalasztása csak átmenetileg helyezett nyomást az euróra, a piac töretlenül bízik a következő finanszírozási etap jóváhagyásában. Igaz, hogy a görögök az előírt megszorítást csak részben teljesítik. Igaz, hogy az Unió sem akar a szükségesnél több pénzt belepumpálni a görög kútba. Igaz, hogy az Unió nem egységes az irányvonalakat illetően, és vannak tagállamok, akik komoly ellenállást tanúsítanak. Mégis. Ha nincs segítség és eldől a görög dominó, az sorban dönti el a periféria országait is. Ezt jelen helyzetben nem engedheti meg magának senki. Az Unió magját alkotó Németországba és Franciaországba ugyanis begyűrűzött a világ és Európa gazdasági lassulása. A szövetségesek sokkal inkább egymásra utaltak, mint pár évvel ezelőtt. Segítségnyújtási kényszer van. Ezt a kényszert árazza a piac, amikor erősödik az euró. Kérdés, hogy a megegyezés után folytatódik-e az euró szárnyalása, hiszen a nagy képet továbbra is nyomasztja az európai adóssághalmaz. A jelen görög segély csak egy ének a nagy eposzban, és valójában a csőd elkerüléséről szól, semmint a probléma leépítéséről. Úgy tűnik, még több alkalommal kell a görög szekeret megfogni a szakadék előtt, akár hosszú éveken át. A lassulás újabb bizonyítéka lehet a mai német és francia beszerzési menedzserindexek publikálása, melyek esetében nem várnak az elemzők a korábbi hónaphoz képest eltérést. Azaz a bűvös 50-es érték alatt maradhat az index, ami nem a konjunktúra jele. Az USA Hálaadást ünnepel, ezért ma zárva tartanak az amerikai piacok. Holnapra sem várható jelentős forgalomnövekedés, így a fiscal cliff megoldásával kapcsolatos információkon kívül más hír nem lenne piacmozgató hatással a tengerentúlról. Az USA adósságcsökkentési problémájára biztosan nem fog a héten végleges egyezség születni, de az eddigi események biztató irányba haladnak.

CHF/HUF (231,00 – 234,50): Az EURCHF látszatmozgása 1,2035 és 1,2045 között nem elegendő érdemi változásra, így a CHFHUF devizapár javulása a forint erősödéséből származhat. Tegnaphoz képest 1 egységgel alacsonyabb szinten kezdjük a napot 232-nél, ami az alacsony likviditású kereskedésben még akár tartós is lehet, esetleg tovább javulhat.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!