3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar kamatemelés hatását ellensúlyozta a jegybank és a gazdasági minisztérium vitája, miközben utóbbitól a piac inkább a korábban beharangozott reformintézkedések részleteit várná. A sikeres európai kötvényaukció sem nyugtatta meg a befektetőket, igaz most újabb aggodalomra okot adó tény sem látott napvilágot, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (273,80 – 275,80): Egy nappal a kamatemelés után a jó nemzetközi hangulat ellenére a forint árfolyama beszorult a 274 és a 275,50 közé, nincs tehát egyértelmű irány. Az 1,37-et érintő EURUSD árfolyam indokolhatná ugyan a forinterősödést, de a sajtóban megjelenő nézeteltérés a kamatemelés ügyében a NGM és az MNB között a befektetőket elbizonytalanítja. A másik ok, ami kétségeket ébreszt a forinttal kapcsolatban, az a februárra tervezett reformcsomag az állami költségcsökkentés jegyében. Olyan intézkedések lennének szükségesek, amelyek képesek pozitív irányba elmozdítani a bóvli kategória szélén álló magyar adósságbesorolást, illetve az is fontos, hogy lássák a befektetők, hogy a kormány egyre kevésbé számít a tavaly bevezetett különadókra, és azok kiesésével is tudja tartani a hiánycélokat. Mai napra nem várunk különösebb hangulatváltozást, azaz alapvetően marad az optimista beállítottság, ami nem feltétlen jelenti a forint erősödését, sokkal valószínűbbnek tartjuk a sávos mozgást 274,50 –275,00 körüli centrummal.

EUR/USD (1,3655 – 1,3755): hírek, jó hangulat, jó adat és mégsem. Az utóbbi 20 hónap legjobb fogyasztói bizalmi indexét publikálták az USA-ban, a dollár azonban nem erősödött az euróval szemben, tartja az 1,3650 feletti szinteket. Nagy szerepe lehet a dollár árfolyam alakulásában az FOMC ma esti kamatdöntését követő kommentárnak. Az elemzői konszenzus szerint az amerikai növekedési kilátások javulnak. Kérdés, hogy a FED optimista avagy bátor-e ahhoz, hogy erre a széles körben osztott vízióra alapozza stratégiáját és némileg visszavegyen a Quantitative Easing politikájából, vagy továbbra is elengedhetetlennek tartja a pénzpumpa működtetését. Egy az előbbi forgatókönyvre utaló, optimista FED állásfoglalás a makroadatoknál jobban tudná segíteni a zöldhasú erősödését, ugyanakkor valószínűleg gyengítőleg hatna a hosszú lejáratú amerikai kötvény árfolyamokra. Eközben az óceán innenső oldalán a tegnapi, első EFSF aukción fokozott érdeklődés mellett keltek el a kötvények, mégis szkeptikus a piac, hogy az adósságproblémákon milyen hatékonysággal tud segíteni az új mechanizmus.


CHF/HUF (212,70 – 214,70): Az EURCHF barátkozása az 1,30 feletti szintekkel már-már bizalommal töltött el bennünket, tegnap azonban törékenynek bizonyult a frank gyengülése. Egy csapásra 1,2830-ig volt képes erősödni az alpesi deviza, ezzel visszakerült a forinttal szembeni kurzus a 213-215 körüli régióba.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!