EUR/HUF (281,50 – 283,50): Ma pont 4 hete tartózkodik a forint 280 felett, és az elmúlt napok komolyabb dollár, illetve még komolyabb frankgyengülése (az euróval szemben) sem tudta a forintot a 280-alá elmozdítani. De a lengyel és a cseh fizetőeszköz sem tudott igazán lendületet venni. Majd a nagyobb USD és CHF gyengülés után következett a korrekció, de erre sem reagált a régiós piac, maradt a kvázi egy helyben topogás. Egyelőre mérsékelt forint, illetve zloty-erősödés kezd kibontakozni, a korona és a lej stagnálása mellett.
EUR/USD (1,3050 – 1,3150): Kedden tartja kamatdöntő ülését a FED Nyíltpiaci Bizottsága, és mint ahogy azt már rég megszokhattuk, nem a kamatváltoztatás lesz az érdekes, hanem sokkal inkább az, hogy a FED szükségesnek tartja-e a további monetáris lazítást. Kell-e még újabb és újabb dollárkötvényeket vásárolnia a központi banknak, likviditást pumpálva az amerikai gazdaságba. A dollár utóbbi napok gyengélkedésének egyik oka az erre irányuló spekuláció. Kína továbbra is napról napra alacsonyabban fixálja a dollár jüan árfolyamát, de az amerikai pénzügyminiszter szerint túl lassú a tempó, gyorsabban kellene erősíteni a renminbit. Fontos makroadatok a mai napon sem Európából, sem a tengerentúlról nem érkeznek. A dollár ma várhatóan stagnálhat, vagy enyhén gyengülhet az euróhoz képest.
CHF/HUF (212,50 – 215,00): Péntek kora délelőttig biztatóan erősödött az euró a frankkal szemben, majd az 1,3390-es csúcs után következett a korrekció, 1,32 környékéről indulva ma reggel további mérsékelt frankerősödés tapasztalható. Ma lát napvilágot a szeptember havi KOF svájci hangulatindex, melynek eredménye valamelyest alakíthat az EUR/CHF árfolyamán, és persze közvetve a CHF/HUF kurzuson is, ami ma reggel 213 és 214 között mozog nagyjából.
mfor.hu