2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Eséssel nyitott ma a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőtt 0,6 százalékkal állt tegnapi értéke alatt.

Az amerikai piacok tegnapi pesszimizmusa után ma a BUX is gyengült a nyitást követően, várható volt, hogy a nap első felében visszaesik majd a mutató. Délután Amerikában nem jelennek meg fontos makroadatok, várhatóan a hét utolsó kereskedési napján az olajár és a vállalati hírek fogják mozgatni a piacokat.

Délelőtt 21 069 ponton állt a BUX index, ez 0,6 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi záróértékénél. A forgalom nem volt különösebben alacsony a kereskedés első óráiban, 4,4 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények vegyesen szerepeltek a nyitást követően: a Mol 0,2 százalékos gyengülés után 18 075 forintot ért, míg az OTP 2,03 százalékkal esett vissza, 7180 forinton állt. Jelentősen gyengült a Magyar Telekom, miután a cég menedzsmentje csökkentette idei profitvárakozásait, a távközlési részvények 1,24 százalékos bukás után 795 forintba kerültek.

Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszergyári részvények, melyek közül az Egis 0,69 százalékkal drágult, a Richter pedig 1,88 százalékot javított az első néhány órában.

Jelentős makroadat ma nem jelenik meg a tengerentúlon, délután termelékenységi adatok és munkaerőköltség-statisztikák látnak napvilágot. Az elemzők stagnáló termelékenységre és csökkenő munkaerőköltségekre számítanak.

Tegnap Amerikában jórészt a pénzügyi szektor újabb problémái és a Wal-Mart visszaeső forgalma húzták lefelé az indexeket, várhatóan ma is a vállalati hírek lesznek a középpontban. Mindezek mellett az olajár alakulására érdemes figyelni, az utóbbi napokban úgy tűnik, mintha lassult volna a zuhanás. Tegnap például drágult az olaj a világpiacon, ma délelőtt pedig 118,38 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 1,64 dollárral marad el a tegnapi árfolyamtól. Az árcsökkenés ma jórészt az erős dollárnak köszönhető.

A vezető nyugat-európai indexek vegyesen kezdtek ma, a nap első óráiban jórészt visszaestek, majd elkezdtek felfelé kapaszkodni. A francia CAC 40 index 0,14 százalékos pluszban volt délrlőtt, a DAx 0,19 százalékot javított, az FTSE viszont 0,09 százalékkal állt tegnapi értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!