3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Alulteljesítő lett a forint a tegnapi nap, a régiós devizák jobban tartották magukat. A magyar fizetőeszköz ráadásául csütörtökön újabb pofont kapott a délelőtti kereskedésben, és a 273-as szint fölé jutott. A svájci frank hiába gyengült az euró ellen, a forint így sem tudja tartani a 205 körüli szintet, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (271,50 – 273,90): Tegnap még a 272-es szint volt ellenállás, ma már egy forinttal feljebb a 273-as mérföldkő sem szabott határt az EUR/HUF árfolyamának. A keddi állapotokhoz képest a mai gyengülés már egy közepesen erős korrekciónak tudható be. A forint ma alulteljesíti a régiót, a környező devizák értéke kisebb mértékben romlik az euróval szemben. A korona esetében a tegnap napvilágra került alacsonyabb infláció sem rengette meg túlságosan az EUR/CZK árfolyamát, a piac bízik a közeli kamatemelésben. A forint szempontjából keddig várnunk kell, hogy megtudhassuk a januárra vonatkozó inflációs számokat, de egyelőre úgy tűnik, nem fognak az MNB-ben szigorítani február 21-én. Ma 50 milliárd forintnyi államkötvény aukciót tart az ÁKK hosszabb lejáratokra, a tender eredménye okozhat mozgásokat az EUR/HUF árfolyamában.

EUR/USD (1,3550 – 1,3690):  Ben Bernake tegnapi kongresszusi meghallgatásán a fő kérdés a munkanélküliség, illetve foglalkoztatottság volt. A FED elnöke óvatosan fogalmazva annyit mondott, hogy ugyan örömteli az elmúlt időszak munkanélküliségi rátájának csökkenése (ekkora mértékű csökkenést 1958 óta nem mértek), de arra még nem lehet számítani, hogy tartósan bővüljön a foglalkoztatottak köre. Sőt, többek között a csökkenő bérek, illetve a zsugorodó maginfláció miatt kiállt a novemberben bejelentett QE2.0 elnevezésű 600 milliárd dolláros állampapír vásárlási program mellett. Összességében tehát minden marad a régiben, nincs olyan jel, ami arra engedne következtetni, hogy belátható időn belül az Egyesült Államokban kamatemelésre kerülne sor. Az EUR/USD árfolyama ennek megfelelően 1,37 fölé került, de a mai borongósabb hangulat dollárerősödést sejtet.

CHF/HUF (207,00 – 208,70): Tovább tart az EUR/CHF árfolyamának emelkedése, miután a vártnál is nagyobb mértékű a svájci defláció. Hónap/hónap alapon a januári árindex mértéke -0,2 százalék helyett -0,4 százalék lett. Sajnos, a forint jobban gyengül az euróval szemben, mint ahogy gyengül a frank az euróhoz képest, így a CHF/HUF árfolyama a szerdai szintekhez képest egy forinttal magasabban van, 207,50 körül.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!