A szerdai kereskedések során megtorpant a lendület a világ tőzsdéin, a tétovázás volt a jellemző a Wall Streeten is.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,3 százalék (26,00 pont) csökkenéssel 9070,72 ponton fejezte be a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,4 százalékkal (7,75 ponttal) 1967,76 pontra hanyatlott. Az S&P 500-as mutató veszítette a legtöbbet, miután közel fél százalékkal esett. Az index 4,5 pontos csökkenést követően 975-ön zárt.
A kereskedők azt mondták, hogy a gyenge negyedéves vállalati eredmények, valamint a nyersanyagárak csökkenése nyomta rá a bélyegét a részvényárakra. Jelentős veszteséggel zártak az olajipari cégek részvényei a kőolaj közel négy dolláros esésére, amit az a meglepő bejelentés váltott ki, hogy a várt csökkenés helyett jelentősen nőtt az amerikai olajtartalék a múlt héten. A ConocoPhillips árfolyamesését nem csak az olajár szerdai gyengülése okozta, de az is, hogy a második negyedévben 76 százalékkal csökkent az adózott eredménye.
Gyengült az ArcelorMittal - a világ legnagyobb acélipari cégének - részvényára, miután arról számolt be, hogy a negyedéves vesztesége közel a kétszerese lett a vártnak.
A New York-i értéktőzsdét érzékenyen érintette, hogy szerdán a kínai tőzsde tavaly november közepe óta legnagyobb egynapi százalékos veszteséggel zárt azokra a félelmekre, hogy az ázsiai országban kamatemelésre kerül sor.
Rontott a befektetői hangulaton az a hivatalos adat is, hogy júniusban a vártnál lényegesen nagyobb mértékben esett vissza havi szinten a tartós fogyasztási cikkek megrendelése az Egyesült Államokban.
Lehűtötte a kedélyeket a Fed New York-i regionális igazgatójának a kijelentése is. William Dudley azt mondta, hogy a második félévben várhatóan mérsékelten erősödik az amerikai gazdaság, de ez az ütem igen szerény lehet.