Ismét Európáról szóltak a hírek a mögöttünk álló héten. Alig hogy elmúlt a görög veszély, Olaszországgal kapcsolatban tört ki pánik, az olasz hozamok a kritikus 7 százalék fölé emelkedtek. A hét végére azonban megnyugodtak a piacok, miután Görögországban megalakult az egységkormány és Olaszországban szakértői kormány fog alakulni. Ezek fényében a Raiffeisen nyugodtabb hétre készül és véleményük szerint várhatóan az emelkedés fog dominálni a nemzetközi piacokon. Azonban a teljes megnyugvástól még messze vagyunk, hiszen az új kormányoknak bizonyítaniuk kell, hogy képesek végrehajtani a szükséges intézkedéseket és az európai mentőalap feltöltésének kérdése is nyitott még.
Egyelőre technikailag sem alakult ki pozitív középtávú trend. Az S&P500-ban az 1220-as támaszok sokadszorra is kitartottak, ezek letörése most ismét lekerült a napirendről. Felfelé az 1280-85-ös sáv viszont nagyon erős ellenállás, ezek áttörése jelenthetne csak új emelkedő trendet. Long pozíciót is inkább csak e fölött ajánlanak a Raiffeisen szakértői.
Itthon minden bonyolultabb
A hazai piacon megint lényegesen bonyolultabban alakulhat a kép. A forint rekord közeli szinteken, péntek délután a Fitch, szombat hajnalban az Standard & Poor's lépett. Emellett a Bankszövetség jövő héten teszi le javaslatait a végtörlesztéssel kapcsolatban. Ráadásul a héten jelent a Mol és az OTP is, és a Raiffeisen szerint egyik gyorsjelentés sem lesz erős.
Az OTP-nek sikerült a hét végére 3000 fölé visszatérnie, ezzel elhárult a közvetlen veszélye a 2750-es korábbi lokális mélypontok letörésének. Utóbbit könnyen párhuzamba lehet vonni a forint 317-es rekordszintjével, ha az elesik, törhet az OTP is, mely jelentős teret nyithatna lefelé. Pozitív forgatókönyv esetén 3350 az ellenállás. Napon túli pozíciót, a Raiffeisen szerint még nem érdemes felvenni.
A Mol-t több jó kurdisztáni hír is támogatta. Egyrészt kinti partnere, a Gulf Keystone jelentősen emelte a várható szénhidrogén készletre tett becslését. Emellett az óriás cégek közül elsőként az Exxon bejelentette, hogy belép a régióba, mely jelentősen csökkentheti a régiós befektetések kockázatát a befektetők szemében, kedvezve a régióban tevékenykedő cégek, például a Mol megítélésének. Így a gyenge gyorsjelentés ellenére is pozitívak a kilátások. A 18000-es szintek áttörése lehet a következő feladat jó hangulat esetén. Lefelé 16000-15500 a támasz. Az Raiffeisen elemzői szerint középtávra továbbra is a Mol rendelkezik a legkedvezőbb hozam/kockázat profillal.
A szakértők kevésbé opitimisták a Telekommal kapcsolatban annak ellenére, hogy a mögöttünk hagyott héten kitartottak az 500-as szintek, amely pozitívum. Ettől függetlenül az elemzők szerint az OTP mellett ez a papír van most a legnagyobb veszélyben a makrokockázatok növekedése kapcsán.
Jó gyorsjelentést publikált a héten a Richter, a 35000-es támaszok kitartásával továbbra is él a konszolidációs fázis forgatókönyv. Felfelé a 37000 az erős ellenállás, jelentősebb lendületet csak e fölött nyerhetne. Erre várni kell még valószínűleg, de középtávra vételre ajánlja a Raiffeisen.
A várakozásoktól elmaradó számok ellenére is erősödött az Egis. A cég tájékoztatója megerősítette ugyanis, hogy az eredmény elmaradása szinte kizárólag egyedi tételeknek, illetve pár előre nem látható technikai tételnek volt köszönhető, a mögöttes trendek továbbra is sértetlenek. Jövő évre vonatkozó előrejelzéseiket is megerősítette a cég.
mfor.hu