Kevesebb mint egy órával a szerdai zárás előtt újraindult a kereskedés a New York-i értéktőzsdén, miután egy technikai hiba miatt korábban három és fél órára leállt az értékpapírok adásvétele.
A New York-i tőzsde (NYSE) helyi idő szerint 11.32-kor függesztette fel a kereskedést egy "belső technikai problémára" hivatkozva. A leállás nem befolyásolta a New York-i tőzsdén (NYSE) jegyzett részvények forgalmát más tőzsdéken. Elemzők arra is emlékeztettek, hogy manapság már nem olyan jelentős az NYSE szerepe mint korábban volt, az előző hónapban az amerikai részvénykereskedés 13,4, a keddi napon pedig 12,5 százalékát bonyolították a New York-i tőzsdén.
A leállás előtt a tőzsde jelentős mínuszban volt a kínai részvényárfolyamok tartós és jelentős esésével, illetve a görögországi helyzettel kapcsolatos aggodalmak miatt. Mind a tőzsdét üzemeltető cég, mind az amerikai belbiztonsági minisztérium azt közölte, hogy a problémát nem kibertámadás okozta. Amerikai megfigyelők arra gyanakodnak, hogy egy szerdán újonnan bevezetett szoftver állhat a súlyos leállás hátterében.
A CNN hírcsatorna értesülései szerint már a kereskedés kezdete előtt voltak jelei a problémáknak: a tőzsde vezetése jelezte a brókereknek, hogy több mint kétszáz részvényt technikai okokból nem adhatnak és vehetnek a nap folyamán.
MTI