17 711 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 0,98 százalékkal maradt el a csütörtöki értéktől. Pedig a nap nagy része jól telt, hiszen közel egyszázalékos pluszban is állt a mutató. A forgalom kifejezetten magas volt, az utóbbi időszak érdektelensége után ma majdnem 12 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.
A vezető részvények többsége lejtőre került a nap második felében, a legnagyobb kerékkötő az OTP lett. Pedig a bank papírjai a nap első felében jól kezdtek, napközben közel 3 százalékos pluszban is voltak a vártnál jobb második negyedéves eredmények hatására. Aztán délután komolyan lejtőre került az árfolyam, így végül 3680 forinton zárt a részvény, ami 1,74 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. A Mol eközben 0,48 százalékos lecsorgást követően 16 500 forinton fejezte be a hetet, míg a Magyar Telekom 418 forintos árfolyama öt forinttal maradt el a tegnapitól.
A gyógyszergyártók piacán is elromlott a hangulat délutánra: a Richter végül 0,66 százalékos gyengülés után 40 025 forintot ért, míg a szektortárs Egis ugyanúgy 16 880 forintos értéke 0,12 százalékos lecsorgásnak felelt meg.
A tőzsdével éppen ellentétes utat járt be a forint: napközben kicsit megbillent a hazai deviza, egészen 279 fölé kúszott az euró jegyzése, majd a délután második felében intenzív erősödés bontakozott ki. Így a részvénypiac zárása után már csak 277,70-nél állt az euró jegyzése, ami gyakorlatilag megegyezett a tegnapival. A dollárral szemben 225,65-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 231,24 forintba került.
A vezető nemzetközi részvénypiacokon mérsékelten optimista volt a hangulat, nem sokkal a zárás előtt a londoni FTSE index 0,21 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a frankfurti DAX 0,52 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 viszont 1,21 százalékos visszaesést mutatott délután. A Wall Streeten is óvatosan felfelé kezdtek a vezető indexek, az első pár óra után a Dow 0,06 százalékkal állt csütörtöki záróértéke felett, míg a S&P stagnált.
mfor.hu