A kereskedés kezdetén még óriási mínusszal kezdtek a főbb amerikai tőzsdeindexek, ám röviddel a kereskedés leállítása előtt már nyereséget mutattak. A zárásra azonban ismét lefele indultak, így egy százalékkal a keddi értékük alatt fejezték be a napot.
A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 7270,89 ponton zárt 1,09 százalék (80,05 pont) hanyatlással. Az S&P 500-as mutató 8 pontot csökkenve 765-ön zárt szerdán, míg a technológiai részvényeket tömörítő Nasdaq Composite index 1,14 százalék (16,40 pont) csökkenéssel 1425,43 ponton fejezte be a napot.
A kereskedők azt mondták, hogy a befektetőket elsősorban az befolyásolta, hogy Barack Obama elnök kevés konkrétumot fogalmazott meg kedden elmondott, első kongresszusi beszédében. Rontott a befektetői hangulaton az is, hogy a használt lakások adásvételéről szerdán délután megjelent adat ismét csökkenést mutatott. Az elnök arról próbálta meggyőzni az amerikaiakat, hogy az Egyesült Államok megerősödve kerülhet ki a válságból. Elemzők szerint azonban meglehetősen keveset beszélt az elnök arról, hogy kormányzata hogyan stabilizálhatja a gazdaságot. A piac ugyanis valódi akciókra, tényleges lépésekre éhes.
Januárban 5,4 százalékkal 4,49 millióra csökkent, éves szintre számolva, a használt lakások adásvétele az Egyesült Államokban, jelentették az amerikai ingatlanügynökségek szövetségében szerdán. Az elemzők 0,4 százalékos visszaesésre számítottak. Átmenetinek bizonyult tehát a decemberi fellendülés: akkor az adásvételek száma, szintén éves szintre számolva, 4,4 százalékkal 4,74 millióra nőtt. Előzőleg, novemberben meredeken, 8,1 százalékkal csökkent az adásvételek száma. A kedvezőtlen januári adatra gyengült az építőipari cégek, így a Toll Brothers és a Centex árfolyama.
Csökkent a Bank of America részvényára, mert a negyedik negyedévben 15,84 milliárd dollár volt leánycége, a Merrill Lynch vesztesége. Ez 533 millió dollárral meghaladta a Bank of America előzetes becslését. Ugyancsak veszteséggel zárt a Citigroup árfolyama azokra a jelentésekre, hogy a bank várhatóan eladja befektetési bankját és brókercégét Japánban.
A negatív tartományból azután kerültek rövid időre a pozitív oldalra a tőzsdemutatók, hogy Ben Bernanke, az amerikai szövetségi tartalékbank-rendszer (Fed) elnöke cáfolta, miszerint a kormány "államosítani" akarná a nehézségekkel küzdő Citigroup bankcsoportot. Bernanke szerint legfeljebb arról van szó, hogy a kormány "jelentős kisebbségi részvényhányadot" szerezhet a Citiben vagy más bankokban.