3p

Az elmúlt napokban rendre azzal foglalkozott mindenki, hogy mikor ér ide a korrekció a Budapesti Értéktőzsdére. A jelek szerint hétfőn beköszöntött a nehéz időszak: a BUX index közel 3 százalékos eséssel fejezte be a napot. Főleg a Mol és az OTP nagy zuhanása határozta meg az irányt, de a végére a többi vezető részvény sem tudott pluszban maradni.

Elsősorban az OTP és a Mol bukásának köszönhette a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, hogy közel 3 százalékkal pénteki értéke alatt zárta a hét első kereskedési napját. Nem tett jót a részvénypiacnak az sem, hogy a forint délutánra 300-ig gyengült az euróval szemben.

A BUX index 12 323 pontig esett vissza a hétfői kereskedés végére, ez 2,98 százalékkal volt alacsonyabb, mint múlt pénteki záróértéke. A forgalom átlagosnak volt mondható a részvénypiacon, több mint 16 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, az OTP produkálta a legnagyobb bukást. A bank papírjai a nap végén 2422 forinton álltak, ami 6,81 százalékkal maradt el a pénteki szinttől. A Mol 10 745 forintig esett vissza, ez 2,05 százalékos csökkenést jelentett az árfolyamban. Az osztalékrallynak köszönhetően mérsékeltebb gyengüléssel zárt a Magyar Telekom, a távközlési papírok 0,67 százalékos lecsorgás után 594 forintot értek a nap végén.

Délutánra a gyógyszeripari részvények piacán is negatívba fordult a hangulat: az Egis a zárásig 1,78 százalékot veszített értékéből, 11 600 forinton állt, míg a Richter 1,75 százalékos esése 27 795 forintos árat eredményezett.

A forint nem fogadta kitörő örömmel Bajnai Gordon vasárnap bejelentett csomagját, a magyar deviza egész nap gyengült az euróval szemben. A nap végén 299,75 forintot kellett adni egy euróért, azaz egyelőre a 300-as lélektani szint megfogta az esést. A dollár 231,97 forinton állt, a svájci frankért pedig 197,77 forintot kellett adni a bankközi devizapiacon.


A nemzetközi részvénypiacok is jelentős esést mutattak délutánig, Nyugat-Európában a londoni FTSE 2,78 százalékot veszített értékéből, a frankfurti DAX pedig ennél is többet, 3,86 százalékot bukott. Régiónkban a varsói tőzsde vezető indexe 2,42 százalékos mínuszban volt a nap második felében, míg Prágában 2,06 százalékkal esett vissza a PX 50 index.

A tengerentúlon a nyitás előtt a vártnál lényegesen kedvezőbb gyorsjelentést közölt a Bank of America, azonban ez sem tudta felfelé mozdítani a Wall Street vezető indexeit. A nyitás után nem sokkal a Dow és a S&P is több mint 2,5 százalékos mínuszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!