Európában és Amerikában is fontos makroadatok jelennek meg a következő napokban, itthon pedig folytatódik a gyorsjelentési szezon, a Mol és az OTP második negyedéves számai is a héten jelennek meg. A KSH is inflációs- és GDP-adatokat közöl a héten, így vélhetően nem fogunk unatkozni.
Hétfőn a legfontosabb adatok Nagy-Britanniában jelennek meg, a termelői árindexek júliusi adata várható ma délelőtt. Ezzel egyidőben közlik a brit kereskedelmi mérleg egyenlegét is, mely májusban 4,2 milliárd fontos hiányt mutatott. A termelői árindexek fontos inflációs indikátorok, a tartósan magas energia- és élelmiszerárak miatt várhatóan további emelkedést fog mutatni. A júliusi adatban várhatóan még nem jelenik meg az utóbbi hetek olajárzuhanásának hatása.
Kedden a magyar tőzsde szempontjából a legfontosabb a Mol második negyedéves gyorsjelentése lesz, az olajcég hajnalban közli majd számait. Az elemzők jó eredményre számítanak, főleg a magas olajár lehet kedvező a Mol számára. A KSH a hét második napján közli az infláció júliusi alakulását. Júniusban 6,7 százalékos fogyasztói ár-növekedést közölt a statisztikai hivatal.
Londonban szintén az inflációs adatok lesznek a középpontban kedden, a júniusi 3,8 százalék után most a júliusi pénzromlás ütemét közlik a hatóságok. A piac kiemelten figyel a maginflációs adatra, mely legutóbb 1,6 százalékos értéket mutatott. Szintén kedden jelenik meg a brit kiskereskedelmi forgalom júliusi adata. Legutóbb 4,6 százalékos emelkedést mutatott a kiskereskedelem forgalma. A tengerentúlon is jelennek meg fontos adatok kedden: a kereskedelmi mérleg májusban 59,79 milliárd dolláros hiányt mutatott, most közlik a júniusi adatokat. Szintén szerdán jelenik meg az ABC és a Washington post közös fogyasztói bizalmi indexe, mely legutóbb -49 ponton állt.
Szerdán a legfontosabb adat az amerikai kiskereskedelmi forgalom alakulása lesz, mely fontos inflációs indikátor, mivel az Egyesült Államokban a gazdaság kétharmadát a személyes fogyasztás adja. Júniusban 0,1 százalékos volt az emelkedés a kiskereskedelmi forgalomban, az autóeladások nélkül számítva pedig 0,8 százalékkal nőtt a forgalom. Szintén az infláció szempontjából lehet fontos a szerdán megjelenő importárindex, mely éves szinten legutóbb 20,5 százalékos növekedést mutatott.
Nagy-Britanniában munkaerőpiaci adatokat közölnek szerdán: az ILO munkanélküliségi index mellett az átlagos keresetek mértékét is közlik. A Bank of England szintén a hét közepén hozza nyilvánosságra inflációs jelentését, mely a jegybank kamatpolitikáját is jelezheti.
Csütörtökön Amerikában jelennek meg a júliusi inflációs adatok, melyek közül főleg a maginfláció alakulása lesz fontos. Júniusban éves szinten 5 százalékos volt a pénzromlás a tengerentúlon, az élelmiszer- és energiaárak kiszűrésével számított maginfláció pedig 2,4 százalékos volt. Németországban szintén csütörtökön közlik az infláció alakulását, mely júniusban 3,3 százalékon állt éves szinten. A német gazdaság növekedési adata szintén a hét második felében várható, az eurozónában pedig szintén GDP-adatok jelennek meg csütörtökön.
Itthon a KSH szintén csütörtökön közli a gazdasági növekedés második negyedéves adatának előzetes becslését. Az első negyedévben 1,7 százalékos volt a növekedés.
Pénteken már csak Amerikában jelennek meg fontos adatok: a New York-i körzet feldolgozóipari indexe legutóbb júliusban -4,92 ponton állt. A legfontosabb adat a hét utolsó napján az amerikai ipar termelése lesz, mely júniusban 0,5 százalékos emelkedést mutatott. Szintén pénteken közlik a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói hangulatindexének alakulását. A múlt hónapban 61,2 ponton állt az index.