A keddi száguldás után szerdán mérsékelten erősödtek a vezető New York-i tőzsdemutatók. Ismét a bankpapírok, elsősorban a hat százalékkal emelkedő Citigroup és a Bank of America álltak a kereskedés központjában.
A szerdai kereskedés végén a 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 0,1 százalékkal, míg a Nasdaq Composite 1,0 százalékkal zárt magasabban.
Kereskedők szerint egyre erősebb a lelkesedés azzal a washingtoni tervvel kapcsolatban, amely mentesítené a bankokat azok rossz eszközeiktől, ezáltal építve újjá a pénzintézetek iránti bizalmat. A keddi jelentős, november óta a legnagyobb napi emelkedéssel záródó tőzsdenap után szerdán is részben a banki részvények húzták fel a tőzsdéket, hiszen a Bank of America és a Citigroup árfolyama egyaránt mintegy 6 százalékkal emelkedett.
Az amerikai pénzügyminiszter, Timothy Geithner kedden - tőzsdezárás után - egy televíziós nyilatkozatban arról beszélt, hogy "megtesznek mindent, ami szükséges" ahhoz, hogy a gazdaságot kivezessék a recesszióból. Geithner, akit korábban sok bírálat ért amiatt, hogy nem beszél a rossz hitelek tervezett megvételének részleteiről, most azt ígérte, heteken belül lépni fognak, és olyan megoldást javasolnak majd, ami minimalizálja az adófizetők veszteségének kockázatát.
Úgy tűnik, a piac bízik abban, hogy a kedvezőtlen feltételek gyorsan javíthatóak lesznek. A Citigroup keddi nyereség-előrejelzése után elemzők is arra kezdték sarkallni a befektetőket, hogy vásároljanak banki papírokat; a Morgan Stanley elemzője a közelmúlt jelentős árfolyamzuhanására és az agresszív kormányzati beavatkozásra hivatkozva tette ezt. Szerdán - röviddel a kereskedés leállítása előtt - Jamie Dimon, a JPMorgan vezérigazgatója azt közölte, hogy a bank nyereséges volt az idei első két hónapban.
Drágult a Hewlett-Packard, amelynek a befektetési besorolását "vásárlásra" javította fel a UBS. Ennek hatására drágult a számítógépgyártók, így az Apple árfolyama.
A tőzsde általános trendjével ellentétesen mozogtak az olajipari részvények a kőolaj 3 dollárt meghaladó áresésére. Ezt részben az a hivatalos adat váltotta ki, hogy a múlt héten a vártnál nagyobb mértékben nőtt az amerikai olajtartalék az import bővülésére és az olajfeldolgozók keresletének a mérséklődésére.