2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,32 százalékos emelkedéssel, 18 285,94 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 12,5 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest, legjobban az OTP, több mint 4 százalékkal, a Magyar Telekom viszont közel egyszázalékos veszteséggel zárt.

Az MTI-nek nyilatkozó piaci szakértők az OTP erőteljes emelkedését emelték ki, amit elsősorban külföldi hatásokkal magyaráztak, a Magyar Telekom gyengülését pedig a mobilfrekvenciák kiosztásával kapcsolatos bizonytalansággal hozták összefüggésbe.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője az OTP emelkedését a japán központi bank likviditásnövelő intézkedéseivel hozta összefüggésbe, a szigetországból kiáramló pénz ugyanis keresletet támasztott mind a részvények, mind a kötvények iránt szerte a világon - magyarázta a szakértő. Hozzátette, hogy a bankpapír az utóbbi hetekben nagyot gyengült.

A Magyar Telekom a csökkenő hozamszint ellenére esett, holott ez az osztalékhozam szempontjából kedvező a papírra - emelte ki a kereskedő. Hozzátette: a csökkenést a hírközlési hatóság bejelentése okozta arról, hogy a jövőben nem kívánja automatikusan meghosszabbítani a mobilszolgáltatók lejáró frekvenciahasználati jogosultságát.

Králik István, a KBC Securities üzletkötője szerint az OTP erősödését részben a nemzetközi piacok optimista hangulata magyarázza, részben pedig a hitelélénkítő programról a múlt héten tett MNB-bejelentés utórezgése.

A Magyar Telekom eséséről azt mondta: az osztalékralit megakasztotta a frekvenciahasználattal kapcsolatos hatósági bejelentés.

A Mol 105 forinttal, 0,63 százalékkal 16 655 forintra erősödött, 829,5 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 185 forinttal, 4,26 százalékkal 4525 forintra nőtt, forgalmuk 9,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,94 százalékkal 420 forintra csökkent, forgalma 965,5 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,15 százalékkal 34 200 forintra emelkedett, a részvények forgalma 976,5 millió forintot ért el.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 37,0 millió forintos forgalom mellett 275 forinttal, 1,49 százalékkal 18 155 forintra esett.

A BUMIX 980,84 ponton zárt kedden, ez 2,12 pontos, 0,22 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!