Délután az Amerikából érkező gyenge makroadatok és vállalati hírek hatására volt mínuszban a BUX, a végén azonban meredeken felkapaszkodott és 22 027 ponton, 140 ponttal tegnapi értéke felett zárt. A napi részvényforgalom 14,5 milliárd forint volt, ami kimondottan alacsonynak számít.
A vezető részvények az Egis kivételével erősödni tudtak. Az OTP 0,36 százalékos drágulás után 6925 forinton állt meg, a napi forgalom felét a bankpapírok bonyolították. A Mol 22 320 forintot ért a zárás előtt, ez mindössze 15 forinttal magasabb, mint a tegnapi árfolyam. 0,84 százalékkal drágult a Magyar Telekom, mely 837 forintért cserélt gazdát a nap végén.
A gyógyszergyári papírok vegyesen szerepeltek: az Egis 0,52 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont 1,73 százalékot javított.
A mai nap makroadatok szempontjából sem alakult olyan kedvezően, mint a tegnapi, bár a közölt adatok nem rengették meg a piacokat. A friss munkanélküliek száma a múlt héten a várt 365 ezer helyett 372 ezer lett. Bár az adat lényegesen nem tér el az elezmői konszenzustól, ugyanakkor ebből is látszik, hogy még mindig bajban van az amerikai munkaerőpiac.
A vállalati gyorsjelentések sem alakultak túl kedvezően: a tengerentúlon a Merrill Lynch számolt be 6,5 milliárd dolláros veszteségleírásról és 50 százalékos profitcsökkenésről, míg Európában a Nokia és a Pfizer eredménye alakult rosszabbul a vártnál.
A vezető nyugat-európai részvényindexek a délutáni negatív amerikai hírek hatására indultak lefelé, korábban a nap első felében még a pozitív oldalon voltak. A magyar tőzsde zárásakor a CAC 40 0,3 százalékkal magasabban állt, mint a tegnapi záráskor, az FTSE 0,9 százalékos mínuszban volt, míg a DAX 0,25 százalékot bukott a nap második felére.
A tengerentúlon is mínuszban nyitottak az indexek, azonban nem sokkal a kezdés után meredeken felfelé fordultak. A magyar piac zárásakor a Dow és a Nasdaq tegnapi záróértékük körül álltak, míg a Standard & Poor's 0,3 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor.