Részben a forint gyengülésének köszönhetően ért el 21,53 milliárd forintos nettó eredményt a Richter az első negyedévben, ami több mint a duplája volt az egy évvel korábbi nyereségnek. A magyar deviza gyengülése azért volt pozitív a gyógyszergyártó számára, mivel értékesítésének továbbra is csak elenyésző részét bonyolítja hazánkban, többnyire exportra termel.
Forintban számolva 7,6 százalékkal nőtt a Richter árbevétele a tavalyi első negyedévhez képest, euróban viszont mindez 6 százalékos csökkenést jelentett. Az euróban és dollárban mért bevételek elsősorban a gazdasági visszaeséssel és a devizaleértékelődéssel magyarázhatók. Forintban viszont ellensúlyozta ezt a magyar fizetőeszköz rekordgyenge szintje, március végén még 310 közelében volt a forint az euróval szemben.
A hazai piacon 8,541 milliárd forint volt a cég árbevétele, ami 15,1 százalékkal volt magasabb a bázisidőszaknál. Ehhez hozzájárult, hogy nem folytatódott a gyógyszerárak csökkenése hazánkban. A Magyarországon kívüli piacokon azonban euróban számolva 7 százalékkal esett vissza a Richter forgalma, a legnagyobb, 18 százalékos csökkenés a FÁK-országokban volt megfigyelhető. Ezen belül is kiemelkedett Ukrajna, ahol több mint harmadával estek vissza az eladások.
A gyógyszergyár adózott eredménye 21,53 milliárd forint lett az év első három hónapjában, ez forintban mérve 103,3 százalékos növekedés tavalyhoz képest. 2008 elején még alig több mint 10 milliárd forint volt a cég nyeresége. Euróban számítva a nettó eredmény 77,9 százalékos növekedést mutatott.