A héten a legfontosabb események kedden történnek: szinte minden vezető gazdaság akkor közli augusztusi inflációs adatát, ráadásul az amerikai jegybank kamatmeghatározó ülést tart a hét második napján. A hét maradék négy napja jórészt csendesen fog eltelni, egy-egy makroadat azonban megbolygathatja a kereskedést.
Hétfőn kevés makroadat jelenik meg, azok sem lesznek különösen érdekesek. Délelőtt az Európai Központ Bank elnöke, Jean-Claude Trichet mond beszédet egy rendezvényen, az ő szavaira mindig figyelnek a befektetők. Ezenkívül Európában az eurozóna munkaerőköltégeiről jelenik meg statisztika, míg a tengerentúlon a New York-i körzet feldolgozóipari indexe lehet fontos.
Kedden bőségesen el lesznek látva a piacok makroadatokkal. Reggel kezdődik a német infláció augusztusi alakulásával, majd délelőtt több európai országban is közölnek inflációs statisztikákat. Németországban júliusban 3,3 százalék volt a pénzromlás üteme, ez augusztusban az olajár zuhanásának köszönhetően valamelyest mérséklődhetett. Szintén kedd délelőtt jelenik meg a ZEW gazdasági hangulatindex, mely a múlt hónapban -55,5 ponton állt.
Szintén kedden jelenik meg Nagy-Britanniában az infláció múlt havi alakulása, mely júliusban 4,4 százalékos volt. Ezzel egyidőben közlik a brit kiskereskedelem múlt havi adatait is. Júliusban éves szinten 5 százalékkal nőttek a kiskereskedelmi árak, az előző hónaphoz képest viszont már minimális csökkenés volt megfigyelhető. A Bank of England kedden közli inflációs jelentését, mely elsősorban a monetáris politika alakulása szempontjából lesz fontos.
Az eurozóna inflációs adatai is a hét második napján jönnek, a júliusi 3,8 százalékos infláció tovább csökkenhet, ez pedig az EKB szakembereit is meggyőzheti arról, hogy eljött a kamatcsökkentések időszaka. A jegybank ugyanis az utóbbi időben még mindig az inflációs veszélyt emelte ki elsődleges okként, amiért csúszhatnak a kamatvágások.
Kedd délután Amerikában is a makroadatok felé fordul a befektetők figyelme. Az augusztusi inflációs adatok mellett a legfontosabb a Fed esti kamatdöntése lesz. A pénzromlás legutóbb 5,6 százalék volt éves szinten, az olajár esése azonban várhatóan ezt is csökkenti majd. A Fed a várakozások szerint 2 százalékon hagyja az alapkamatot keddi ülésén, azonban a döntés utáni kommentárok fontosak lehetnek abból a szempontból, hogy mikor kezdődhet meg az újabb kamatcsökkentések időszaka.
Szerdán ismét egy csendesebb napnak nézünk előre makroadatok szempontjából. Ekkor több adat is megjelenik, melyek közül csak kevés lesz lényeges. Nagy-Britanniában a Bank of England szokásos havi jelentését közlik a brit gazdaság állapotáról, ezenkívül a munkaerőpiacról jönnek statisztikák. Amerikában az olajkészletek heti alakulásán kívül a kiadott építési engedélyek és a megkezdett házépítések száma lehet fontos az ingatlanpiac szempontjából.
Csütörtökön Londonban közlik a múlt havi kiskereskedelmi eladások adatát. Júliusban éves szinten 2,1 százalékkal nőttek az eladások a brit kiskereskedelemben.
Péntekre már alig maradnak fontos makroadatok, mindössze a német termelői árindexek megjelenése érdemel említést a hét utolsó napján.