Gyengüléssel kezdett kedd reggel a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délelőttre majdnem másfél százalékkal esett előző napi értéke alá. A vezető részvények mindegyike visszaesett reggel, az előző nap nyertese, a Magyar Telekom eddig a legnagyobb vesztes ma.
17 626 pontig esett a BUX index a keddi kereskedés első felére, ez 255 ponttal, 1,42 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A forgalom magasabb az átlagnál, az első órákban majdnem 9 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények kivétel nélkül rosszul kezdték a napot, a legnagyobb vesztes a Magyar Telekom volt a nyitás után, pedig hétfőn még megállíthatatlannak tűnt a távközlési papírok száguldása. Az OTP árfolyama ismét 4000 forint alá esett, a délelőtti 4015 forintos szint 2 százalékkal maradt el a hétfőitől. 0,89 százalékot veszített a Mol, mely délelőtt 13 975 forintot ért, míg a Magyar Telekom 2,21 százalékos zuhanást követően 708 forintért cserélt gazdát.
Gyenge kezdést produkáltak a gyógyszeripari részvények: a reggel a vártnál jobb eredményeket közlő Richter jó kezdés után délelőttre 0,79 százalékkal esett vissza, 37 600 forinton állt, míg az Egis a szerda délutáni gyorsjelentés előtt 0,71 százalékkal esett, 20 850 forintot adtak érte.
Rosszul indult a nap a forint számára is, pedig a nyitáskor még 265 alatt kezdett a magyar deviza, délelőttre azonban gyengülésnek indult az euróval szemben. A nap első felében tapasztalt 266,10-es árfolyam azonban már így is javulást jelentett, nem sokkal korábban ugyanis 266,50 felett is jártunk. A dollárral szemben 184,79-nél állt a magyar deviza délelőtt, míg a svájci frankért 174,12 forintot kellett fizetni.
A nemzetközi piacokon is rossz hangulatban indult a keddi kereskedés, az utóbbi hetek meredek emelkedése után a jelek szerint most kicsit elbizonytalanodtak a befektetők. A londoni FTSE a nap első felében 0,68 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,82 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 1,43 százalékos lecsorgással indította a napot, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,86 százalékot esett.
Az amerikai határidős indexek fél százalék feletti mínuszban voltak a nap első felében, azonban a délutáni nyitásig még könnyen változhat a hangulat, főleg úgy, hogy több fontos makroadat is megjelenik a tengerentúlon. Elsősorban a személyes bevételek és a kiadások indexére lesz érdemes figyelni, ma közlik ugyanis a második negyedéves adatokat.