EUR/HUF (282,00 – 284,50): A S&P elkészítette a havi beszámolóját, amiben Magyarország adósságbesorolásának rontását helyezik kilátásba. Júliusban már megtörtént a BBB– besorolásunk stabil kilátásának negatívvá rontása, és már csak egy kis lépés hiányzik ahhoz, hogy befektetésre nem javasolt kategóriába kerüljön a magyar állampapír. Tehát a besorolásunkról elmondható, hogy pengeélen táncolunk a bóvli, vagy az épphogy befektetésre ajánlott kategória között. Amennyiben romlik, mondjuk Görögország, Spanyolország, Írország helyzete, vagy például a svájci frank erősödése az euróval illetve a forinttal szemben újabb lendületet vesz, akkor gyakorlatilag rajtunk kívülálló okok miatt is előfordulhat, hogy leminősítenek bennünket. De ha lenne egy készenléti hitelkeretmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal, akkor sokkal megnyugtatóbb lenne a helyzet. A hitelminősítői jelentés ellenére a piac forint erősődéssel nyit, köszönhetően az optimista befektetői hangulatnak.
EUR/USD (1,2750 – 1,2850): A hétvégén közzétett pozitív kínai adatok nagy többsége a várakozásoknak megfelelő volt, ami alátámasztja a kínai kamatemelési számításokat. A monetáris szigorítás erősítené a jüan árfolyamát, ami jótékony hatással lenne a kínai importra, és valamelyest segítené az USA-t, Európát kilábalni a válságból. Szintén a hétvégén a St. Louis-i FED elnök, James Bullard egy interjúban jelezte, hogy további kötvényvásárlásokat tartana szükségesnek, ami egyúttal az amerikai válság elhúzódását jelentené. A fenti hírek hatására az euró / dollár pénteki mélypontjáról (1,2650) 1,28 fölé gyengült a zöldhasú.
CHF/HUF (216,50 – 219,50): Három hónap után először emelkedtek a svájci termelői és import árak, főleg az
enegiahordozók áremelkedésének köszönhetően. Az adatok eredménye jótékonyan hatott a CHF/HUF kurzusára, átmenetileg sikerült 218 alá "beférkőzni" az árfolyamnak.
mfor.hu