3p

Teszik fel a költői kérdést a Commerzbank elemzői a mai hírlevelükben azzal kapcsolatban, ha hirtelen elromlana a hangulat a világgazdaságban és a befektetők szabadulnának forinteszközeiktől.

EUR/HUF (278,00 – 281,50): Nem lesz nevezetes nap a forint történetében a tegnapi kereskedés. Meglehetősen szűk, egyforintos sávban mozgott az árfolyam. Meglepőnek tűnhet az "erős" forint, de legalábbis a stabilitása a környező negatív impulzusok ellenére. Az IMF-tárgyalások lekerültek a napirendről a közeljövőben, az újabb unortodox lépéseket a költségvetés javítására a hitelminősítők legfeljebb leminősítéssel díjazzák (ahogy az S&P tette), és a kamatvágási ciklus e heti folytatása sem forinterősítő tényező jelen inflációs környezetben. Ezek ellenére nem gyengült a forint számottevően az utóbbi napokban. A nullás kamatkörnyezetben a kamatfelárunk még mindig vonzó, az állampapírpiaci aukciók sikeresnek mondhatók. Természetesen segíti a forint árfolyamát az utóbbi hetekben élénk kereslet a fejlődő piaci eszközök iránt, és ebben a ligában a magyar deviza nyerő választásnak tűnik. A keresletet támasztó szereplőket úgy tűnik, nem tántorítja el a forinttól néhány kedvezőtlen fundamentum mindaddig, amíg nem államcsődről van szó.

A veszély abban rejlik, ha a globális hangulat fordul és ezen piaci szereplők úgy döntenek, hogy nem vásárolnak tovább, ne adj Isten hirtelen szabadulni akarnak a befektetéseiktől. Ki lenne ekkor a másik oldalon? Lenne-e ekkor hasonló mértékű vásárlóerő, ami felszívná az eladói nyomást? Komoly hazai intézményi befektetői háttér hiányában valószínűleg nem. A sokkokra vélhetőleg rendkívül érzékenyen reagálnának a hazai eszközök. A továbbra is meglévő sérülékenység miatt a lassabb, kiszámítható folyamatok kedveznek a forintnak.

EUR/USD (1,2910 – 1,3030):
Mostanság ritka, hogy ne egy görög vagy EU-s esemény vezérelje a kereskedési napot. Ma nem a politikára, hanem egy adatközlésre figyel a piac. Délután érkezik a harmadik negyedéves előzetes amerikai GDP adat. A felmérések 2,8%-os növekedést várnak, ami az USA gazdaságának növekedési pályára állásáról tenne tanúbizonyságot. Londoni elemzőink szerint ez közelítene az USA gazdasági potenciáljához, de még az elérhető maximum alatt maradna. Egy kedvező GDP adat dollárerősítő lenne, mivel csökkenne a QE3 meghosszabbításának, a mesterséges ösztönzés folytatásának a szükségessége. Az Eurozónából 11 órakor érkeznek hangulati indikátorok, melyek az utóbbi hetek romló adatai miatt lehet, hogy csalódást okoznak. Komolyabb negatív meglepetés gyengítené az eurót a dollárral szemben. De hogy ne legyen nap görög hír nélkül: ma szavaz az újabb hellén segélycsomagról a német parlament.

CHF/HUF (230,50 – 233,50): EURCHF 1,2035 tetszhalott llapotban, ahogy már megszoktuk, annak ellenére, hogy a svájci GDP-adat várakozásokat felülmúlva 0,6%-on alakult a harmadik negyedévben. A forint némi erősödést mutat, azaz egy újabb fokozatot lejjebb léptünk, és 232 körül kezdi a frank a forinttal szemben a napot a bankközi piacon.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!