10 380 ponton fejezte be a szerdai napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,17 százalékkal alacsonyabb volt a keddi záróértéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng 0,23 százalékkal erősödött, a Shanghai Composite pedig 0,49 százalékos lecsorgást mutatott. 0,12 százalékos mínuszban volt a nap végén a dél-koreai Kospi, míg a tajvani piac vezető indexe 1,68 százalékkal gyengült.
A megtorpanás egyik oka, hogy a dollár erősödése miatt csökkentek a nyersanyagárak. Ennek volt köszönhető, hogy a BHP Billiton árfolyama 0,8 százalékkal csökkent, a kínai Zhaojin Mining aranybánya részvényei pedig 3,8 százalékot estek napközben. A legnagyobb kínai energiaipari cég, a PetroChina árfolyama 1,2 százalékkal csökkent, míg a China Oilfield Services 3,9 százalékkal lett olcsóbb.
Az amerikai jegybank újabb megnyilatkozása sem erősítette az elmúlt napok pozitív hangulatát. A Fed szakemberei arra figyelmeztettek, hogy a gazdaságban tapasztalható javulás ellenére folytatják korábban bejelentett 600 milliárd dolláros kötvényvásárlási programjukat. Mindez kijózanítólag hatott a befektetőkre, az utóbbi napokban ugyanis a piac már hajlamos volt elhinni, hogy sínen van az amerikai gazdaság.
Amerikában kedden kedvező adatok jelentek meg az autóeladásokról, a 2005 óta először adtak el több gépkocsit, mint az előző évben, ez pedig az ázsiai gyártókra is kedvező hatással volt. A Hyundai 6,2 százalékkal erősödött a tőzsdén, míg a Nissan-papírok árfolyama 0,9 százalékkal emelkedett.
mfor.hu