EUR/HUF (275,00 – 277,00): Kisebb korrekció tapasztalható minden téren: esett pénteken a BUX-index, enyhén emelkedtek a magyar állampapírok hozamai, megállt a január 10-e óta tartó CDS-felár csökkenés, a forint pedig nem tudott tartósan 275 alatt maradni, délután 276,50 körül zárt, ma ennél valamivel erősebben, 276-nál indult a kereskedés. A gyengülés hátterében Kína gazdaságának hűtése állhat, pénteken ugyanis bejelentették, hogy 20-ától emelik a kínai bankokra érvényes kötelező tartalékrátát, ami egyben azt is jelenti, hogy kevesebb pénz kerülhet hitel formájában a gazdaságba. Az Egyesült Államok ünnepel, így nem számolunk nagy piaci izgalmakra, de a mai ECOFIN-csúcs, holnapi Obama – Hu-Jintao washingtoni megbeszélése, illetve az amerikai részvénypiacon az Apple és a Goldman Sachs gyorsjelentései a héten nagy hatással lehetnek a kereskedők hangulatára.
EUR/USD (1,3250 – 1,3350): Az EMU pénzügyminisztereinek mai brüsszeli csúcstalálkozóján a legfontosabb téma természetesen az adóssághelyzetet megoldani hivatott pénzügyi-mechanizmus reformja lesz. Nagyobb mennyiségű, olcsóbb forrásra lesz szükség, amihez az EU legerősebb gazdaságának várhatóan lesz egy-két szava, nem beszélve a már eddig is gondokkal küszködő szlovákokról. Nincsenek illúzióink: kicsi a valószínűsége, hogy egyhamar gyors és hatékony konszenzus születik a tervezett reformról. További kérdés, hogy szóba kerül-e az ECB kötvényvásárlási politikája, számíthatunk-e újabb ír, portugál, spanyol és görög állampapírvételre az ECB részéről. Az euró körül tovább tart a bizonytalanság, annak ellenére, hogy 1,33-as magasságban sikerült megkapaszkodnia a dollárral szemben az utóbbi néhány napban. Addig, amíg nem esnek a hozamok az eurózóna perifériáján, addig nem számíthatunk stabil árfolyammal rendelkező közös devizára.
CHF/HUF (214,75 – 218,25): Ahogy az EUR/HUF, úgy a CHF/HUF is gyengülésnek indult, már 215 fölötti összeget kérnek ma reggel egy frankért.
mfor.hu