2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kisebb korrekció kezdődött pénteken a piacokon, miután Kína ismét megemelte a kötelező tartalékrátát a bankok számára, hogy ezzel hűtse a gazdaságot - olvasható a Commerzbank hétfői elemzésében. A cég szakemberei szerint ennek volt köszönhető többek között a forint gyengülése és hazánk CDS-felárának ismételt emelkedése.

EUR/HUF (275,00 – 277,00): Kisebb korrekció tapasztalható minden téren: esett pénteken a BUX-index, enyhén emelkedtek a magyar állampapírok hozamai, megállt a január 10-e óta tartó CDS-felár csökkenés, a forint pedig nem tudott tartósan 275 alatt maradni, délután 276,50 körül zárt, ma ennél valamivel erősebben, 276-nál indult a kereskedés. A gyengülés hátterében Kína gazdaságának hűtése állhat, pénteken ugyanis bejelentették, hogy 20-ától emelik a kínai bankokra érvényes kötelező tartalékrátát, ami egyben azt is jelenti, hogy kevesebb pénz kerülhet hitel formájában a gazdaságba. Az Egyesült Államok ünnepel, így nem számolunk nagy piaci izgalmakra, de a mai ECOFIN-csúcs, holnapi Obama – Hu-Jintao washingtoni megbeszélése, illetve az amerikai részvénypiacon az Apple és a Goldman Sachs gyorsjelentései a héten nagy hatással lehetnek a kereskedők hangulatára.

EUR/USD (1,3250 – 1,3350): Az EMU pénzügyminisztereinek mai brüsszeli csúcstalálkozóján a legfontosabb téma természetesen az adóssághelyzetet megoldani hivatott pénzügyi-mechanizmus reformja lesz. Nagyobb mennyiségű, olcsóbb forrásra lesz szükség, amihez az EU legerősebb gazdaságának várhatóan lesz egy-két szava, nem beszélve a már eddig is gondokkal küszködő szlovákokról. Nincsenek illúzióink: kicsi a valószínűsége, hogy egyhamar gyors és hatékony konszenzus születik a tervezett reformról. További kérdés, hogy szóba kerül-e az ECB kötvényvásárlási politikája, számíthatunk-e újabb ír, portugál, spanyol és görög állampapírvételre az ECB részéről. Az euró körül tovább tart a bizonytalanság, annak ellenére, hogy 1,33-as magasságban sikerült megkapaszkodnia a dollárral szemben az utóbbi néhány napban. Addig, amíg nem esnek a hozamok az eurózóna perifériáján, addig nem számíthatunk stabil árfolyammal rendelkező közös devizára.

CHF/HUF (214,75 – 218,25): Ahogy az EUR/HUF, úgy a CHF/HUF is gyengülésnek indult, már 215 fölötti összeget kérnek ma reggel egy frankért.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!