A várttal ellentétben nem tudott felfelé mozdulni a BUX index délelőtt, kismértékű eséssel nyitott a mutató. Főleg a Mol gyengülése volt negatív hatással a BUX-ra. A kispapírok közül a Genesis viszont jelentősen meglódult, miután a cég pénteken megkapta az engedélyt gyárépítésre.
A BUX délelőtt 20 904 ponton állt, ez 0,13 százalékkal maradt el a péntek délutáni értékétől. A forgalom nem volt kimondottan magas, mindössze 2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények az első néhány órában. Kimagasló forgalmat bonyolított a Genesis, melynek piacán megjelentek a vevők annak hírére, hogy a cég engedélyt kapott egy gyár megépítésére.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek a nap elején: a Mol 0,05 százalékos gyengülés után 19 140 forintot ért, az OTP viszont 0,75 százalékkal drágulni tudott, 6760 forinton állt. Hullámzó nyitás után a Magyar Telekom ugyanúgy 769 forinton állt délelőtt, mint pénteken.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyári papírok: az Egis 0,17 százalékot javítani tudott, a Richter viszont 1,77 százalékkal gyengült, miután a Cashline ma különösen borúlátó elemzést közölt a cégről. A kispapírok közül ma kiemelkedik a Genesis, mely elég nagy forgalmat bonyolított, ráadásul 7,65 százalékkal megugrott az árfolyama, miután bejelentették, hogy a cég megkapta a kért gyárépítési engedélyt.
Délután a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése okozhat mozgást a piacon, de csak akkor lesz komolyabb hatása, ha a jegybank meglepetésre változtat az alapkamat szintjén. A várakozások szerint a Monetáris Tanács döntéshozói változatlanul 8,5 százalékon fogják hagyni a kamatszintet.
Amerikában a héten főleg a vállalati jelentésekre figyelnek a befektetők. Ma az Apple és a Bank of America gyorsjelentései jelennek meg. Az Apple csak a tőzsdezárás után közli eredményeit, a Bank of America esetében pedig nem közölték a megjelenés időpontját. Az elemzők arra számítanak, hogy az amerikai pénzügyi cég részvényenként 53 centes nyereségről fog beszámolni.
Az olaj ára kismértékben emelkedett a kereskedés első óráiban, a pénteki 128,88 dolláros szint után 130,72 dollárba került egy hordó nyersanyag.
A vezető nyugat-európai indexek jórészt eséssel kezdték a napot, majd délelőtt kezdtek felkapaszkodni. A CAC 40 délelőttre már 0,2 százalékos pluszban volt, a londoni FTSE 0,34 százalékkal állt pénteki értéke alatt, míg a DAX 0,28 százalékot bukott az első néhány óra alatt.