3p

Szinte egész nap hétfői értéke alatt volt a BUX index, mely végül délután több mint 1 százalékos mínuszban zárta a napot. A vezető részvények az OTP kivételével gyengültek, a bank papírjait azonban nagyon kapkodták délután, végül 3,3 százalékos plusz lett a vége. A nap második felére a forint is magához tért kicsit, bár a nemzetközi befektetők most elsősorban Amerikára figyelnek.

Az OTP szárnyalása hozott egy kis mozgást délután a tőzsdére, egyébként alapvetően csendes nap volt, nem nagyon tudott kijönni a mínuszból a BUX. A bankrészvények jelentős megugrása elképzelhető, hogy a pénteken megjelenő gyorsjelentés előszele volt, kérdés, hogy a negyedik negyedéves számokhoz mit szólnak majd a befektetők.

A BUX index 11 928 ponton zárt kedd délután, ez 1,06 százalékkal maradt el az előző napi értékétől. A forgalom is megélénkült kicsit, elsősorban annak köszönhetően, hogy a vevők kapkodtak az OTP-részvényekért. Így a nap végére mintegy 13,5 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon.

A blue chipek közül csak az OTP maradt talpon, a többiek nem tudták pluszba követni. A bank részvényei végül 3,35 százalékos ugrás után 2470 forintba kerültek a nap végén. A Mol 1,47 százalékot veszített értékéből a zárásig, 9750 forintért cseréltek gazdát az olajpapírok. 1,89 százalékkal lett olcsóbb a Magyar Telekom, mely 570 forintba került délután.

A gyógyszeripari részvények sem tudtak felfelé indulni, az Egis-gyorsjelentés sem váltott ki akkora eufóriát a befektetőkből, hogy elkezdjék kapkodni a papírokat. A Richter végül 3,46 százalékos esés után 27 900 forinton zárt a nap végén, míg az Egis 12 470 forintos ára 0,4 százalékkal volt alacsonyabb, mint hétfőn.

A forint reggel rosszul kezdett a devizapiacon, ismét 290 forint fölé emelkedett az euró ára, majd a nap második felére kicsit megnyugodtak a kedélyek a régióban, így a forint is javítani tudott. A tőzsde zárása után nem sokkal 288,49 forintot kellett adni egy euróért a piacon, míg a dollár 221,23 forintba került.

A nemzetközi piacok is mínuszban voltak egész nap, ráadásul délután a Wall Streeten is pesszimista hangulatban indult a kereskedés. A befektetők többsége a délutáni amerikai eseményekre figyel kiemelten. A hírek szerint még kedden szavazhat a Szenátus a kormány gazdaságélénkítő programjáról, míg Timothy Geithner magyar idő szerint délután ötkor mond beszédet a bankmentő csomagról.

A vezető nyugat-európai indexek közül a londoni FTSE délután 1,22 százalékkal állt hétfői értéke alatt délután, míg a frankfurti DAX 1,76 százalékos mínuszban volt. A Wall Streeten is gyengüléssel indult a kereskedés, az első néhány óra után a Dow 1,32, a S&P pedig 1,42 százalékkal állt alacsonyabban, mint egy napja.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!