Az Amerikában megjelent pozitív makroadatok nem csak a Wall Streetet húzták felfelé, hanem a jelek szerint Ázsiára is pozitív hatással voltak, a távol-keleti részvénypiacok jelentősen erősödtek csütörtök reggel. A befektetők körében ismét felerősödtek azok a vélemények, melyek szerint az amerikai gazdaság már kezd magához térni, ez pedig az ázsiai országok számára azért lenne jó hír, mert az Egyesült Államok a fő exportpiacuk.
8719 ponton zárt csütörtök reggel a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 4,4 százalékkal volt magasabb, mint a szerdai kereskedés végén. A hongkongi Hang Seng ennél is nagyobbat, 4,89 százalékot ugrott, de a dél-koreai Kospi sem panaszkodhatott 3,54 százalékos erősödésével. A Shanghai Composite kicsit lemaradt a többiektől, a vezető kínai részvényindex csak 0,87 százalékkal zárt szerdai értéke felett.
A tengerentúlon a nap első felében még felemás adatok láttak napvilágot, mivel az ADP munkaerőpiaci index a vártnál lényegesen rosszabb lett, az ISM index és a folyamatban lévő lakásértékesítések viszont javulást mutattak. Aztán a nap második felében jött az igazán jó hír: bejelentették, hogy az amerikai autóeladások márciusban 25 százalékkal emelkedtek februárhoz képest, ezzel egy hosszú zuhanó trend szakadt meg. Mindebből a befektetők arra számítanak, hogy megfordult az irány az amerikai autópiacon. Ez pedig azért különösen fontos Ázsiának, mert több nagy autógyár is az amerikai piacon értékesíti termékeinek jelentős részét.
Éppen a fenti hírnek köszönhetően az autógyárak kimagasló teljesítményt nyújtottak az ázsiai részvénypiacokon: a Toyota 6,1 százalékkal lett drágább, míg a Nissan 12,5 százalékot ugrott. A szintén jelentős amerikai exporttal rendelkező Sony árfolyama 8,9 százalékkal emelkedett a nap végére.
A héten a nemzetközi befektetők figyelme a londoni G20-ülés felé fordul, bár az előrejelzések szerint nem sok konkrétumról tudnak mejd megállapodni a világ legfejlettebb országainak vezetői. Elsősorban a pénzügyi rendszer megreformálása lesz a tanácskozás középpontjában.