3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ismét negatív lett a nemzetközi hangulat, a kockázatkerülés erősödött, így a forint újra lejtőre került. Ráadásul a főbb devizákkal szemben az euró is gyengült, így a forint a svájci frank ellenében 224-ről kezdi a hetet.

EUR/HUF (278,00 – 280,50): A 279-et megközelítve indul a nap; sajnos (az euró eladók esetében persze szerencsére) a hajnalban közzétett gyenge kínai külkeradatok fokozták a kockázatkerülést. Decemberben meredeken esett az export, az import pedig nőtt az előzetes számításokhoz képest, így a mérleg csupán a várt érték 60 százalékát hozta. Itthon ma teszik közzé a legutóbbi kamatdöntő ülés jegyzőkönyvét, ami várhatóan az inflációs helyzetre fókuszál és előrebocsáthatja a következő kamatemelést is. A negatívba forduló hangulatot a kamatemelési várakozások nem tudják kompenzálni, és ha tovább romlik a helyzet, akkor ismét a 280 feletti tartományban találhatja magát az EUR/HUF.

EUR/USD (1,2825 – 1,2925): Meglehetősen kiábrándítóra sikerült a decemberi NFP adat, a várakozások alig 2/3-át sikerült teljesíteni, ugyanakkor az amerikai munkanélküliség a novemberi 9,8 százalékról váratlanul 9,4-re csökkent. Az adat után több órás hezitálás következett, majd nagyjából az európai piacok zárása idején a dollár begyújtotta a rakétákat, ma hajnalra egészen 1,2870-ig szárnyalt a zöldhasú, forintban mérve pedig az amerikai fizetőeszköz kis híján elérte a 216-os szintet, amit legutóbb december 2-án tapasztalhattunk.

Összességébe véve az amerikai adatok pozitívak lettek, és így egy ideig ismét az európai gondok lesznek napirenden, és erre minden okuk megvan a kereskedőknek, elég csak a leginkább csődveszélyes országok TOP 10-es listájára vetni egy pillantást. A 10 közül 4 eurozóna tag, és Magyarországgal együtt 5 EU-s állam virít a sorban. A Der Spiegel patinás német hetilap információi szerint a franciák és a németek elkezdték győzködni a portugálokat, hogy folyamodjanak európai mentőcsomagért. A jövőbeli fejleményekhez nem kell sok képzelőerő, az első körben a portugálok ezt nagy valószínűséggel vissza fogják utasítani. Az elkövetkező néhány hét valószínűleg a mentőcsomagról fog szólni, no meg a belgiumi politikai patthelyzetről, az euró tehát további gyengülést mutathat a főbb devizákkal szemben.

CHF/HUF (223,00 – 226,00): A pénteki piacnyitás óta ma reggelre több mint 1 százalékot esett a forint a frankkal szemben, 2011 második hete 224 feletti CHF/HUF árfolyammal indul.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!