Jelentős emelkedéssel zártak a Wall Street vezető indexei szerdán, ezzel lényegében ledolgozták előző nap összeszedett hátrányukat. A pénzügyi szektor részvényei is magukhoz tértek, ugyanis a befektetők úgy gondolták, hogy túlzott volt a keddi nagy eladási hullám. A Dow a végére 3,5 százalékkal erősödött, a másik két vezető index pedig ennél is nagyobbat ugrott.
8228 ponton zárt a Dow Jones ipari index szerdán New Yorkban, ez 3,51 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. Kedden hosszú idő után ment 8000 alá a mutató, most onnan kapaszkodott vissza. A Standard & Poor's 500 index 4,35 százalékot javított, míg a technológiai szektor fő mutatója, a Nasdaq index 4,6 százalékkal lódult meg.
A pénzügyi cégek közül ugyanazok voltak a szerdai nap nyertesei, melyek kedden még meredeken zuhantak. Emellett a technológiai szektor húzta felfelé a tőzsdét, miután az IBM a vártnál jobb negyedik negyedéves eredményt közölt és idei profitvárakozásait is megemelte. A Citigroup például a keddi 20 százalékos zuhanás után szerdán 31 százalékkal ugrott feljebb, hasonlóan kiemelkedő teljesítményt nyújtott a Bank of America is. A bankok vezetői az utóbbi napok újabb pánikhangulata után azzal igyekeztek megnyugtatni a befektetőket szerdán, hogy elkezdtek saját részvényeket venni. A Bank of America elnöke 200 000 részvényt vett, míg a JP MOrgan elnök-vezérigazgatója 500 000 darabos vásárlást jelentett be. A JP Morgan árfolyama a hír hatására 25 százalékkal ugrott meg.
Az IBM a kereskedés kezdete előtt közölte negyedik negyedéves eredményeit, melyek jobbak lettek az előzetesen vártnál. A cég profitja 12 százalékkal emelkedett az év utolsó három hónapjában, ezzel egyidőben idei előrejelzéseit is javította a számítástechnikai vállalat.
A szerdai pozitív hangulathoz az is hozzájárult, hogy Barack Obama keddi beiktatása után a befektetők napokon belül konkrét intézkedéseket várnak az új kormánytól. Timothy Geithner pénzügyminiszter a Szenátus előtt elmondta: fontos, hogy minél előbb elfogadják el Obama gazdaságélénkítő programját, addig pedig a szeptemberben elfogadott 700 milliárd dolláros mentőcsomag második felét használják majd fel arra, hogy a gazdaságon segítsenek.
Az olaj ára 2,71 dollárral emelkedett a New York-i kereskedés végére, így 43,55 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.