Különösebb meglepetés nélkül folytatódott a hét az amerikai tőzsdéken. Ahogy az nagy eséllyel várható volt, a tengerentúli piacok a hétfői nagy rohanás után némileg korrigáltak. A nagy kérdés inkább az, hogy a keddi profitrealizálás után szerdán ismét neki tudnak-e lendülni a piacok.
A New York-i tőzsde Dow Jones Industrial Average (DJIA) indexe, amely csaknem 500 pontot ugrott fel hétfőn, most több mint 100 pontot esve 7660,21 ponton, 1,49 százalékos csökkenéssel zárt. A Nasdaq Composite indexe 1518,96 ponton fejezte be a napot, hétfőhöz képest 2,4 százalékos süllyedéssel. Visszaesetett az S&P 500-as index is, a 806 pontos zárást 16 pontos, két százalékos csökkenés előzött meg.
Kedden a befektetőket már messze elkerülte az amerikai banktisztító csomag híreivel kapcsolatos hétfői eufória: és ez elsősorban a banki részvények árfolyamcsökkenésén látszott, azokon a papírokon, amelyek egy nappal korábban sokéves erősödési csúcsokat könyvelhettek el. A Bank of America részvényének árfolyama például 8,3 százalékot, a JPMorgan Chase-é 9,2 százalékot esett. A befektetők profitot vettek ki a hétfői ralit követően - összegezhető a kereskedők véleménye.
Ez a nap egész során látszott, hiszen veszteségben álltak a vezető New York-i részvénymutatók kedden zárás előtt pár órával is. A piacokat mindazonáltal a bizonytalanság is uralja, elsősorban Bernanke Fed-elnök és Geithner pénzügyminiszternek a pénzügyi- és bankrendszerre vonatkozó szabályozásról elhangzott szavait próbálják továbbra is értelmezni.
A gazdasági helyzet stabilizálódását mutatja ugyanakkor az a tény, hogy tőzsdék esése ellenére az arany árfolyama is tovább csökkent, így egyelőre a kockázatkerülő befektetési eszköz iránti kereslet számottevően lanyhult. Erősödött ugyanakkor az olajár, ami szintén a gazdaság talpra állásának jele lehet.