Az amerikai tőzsdék keddi jókora esése után várható volt, hogy mi is lefelé indulunk a nyitás után, ez a félelem be is igazolódott. A vezető részvények közül az OTP-re lehet érdemes figyelni, az újabb 2,7 százalékos eséssel a bankpapírok közel kerültek novemberi mélypontjukhoz, akkor 2300 forint körül volt a leggyengébb árfolyam.
11 553 pontig esett vissza a BUX index szerdán délelőttre, ez 1,96 százalékkal maradt el az előző napi záróértéktől. A befektetők továbbra is távol maradnak a magyar tőzsdétől, ezt jelzi, hogy a több mint 200 pontos esés mellett mindössze 2,5 milliárd forint volt a részvényforgalom az első órákban.
A blue chipek közül csak a Magyar Telekom tudta magát pluszban tartani a kezdés után, a többiek mind gyengültek. Az OTP 2,67 százalékkal lett olcsóbb, így 2365 forintot értek a bank részvényei. Ezzel az árfolyam közel került a mindenkori mélyponthoz: november 20-án 2320 forinton zárt az OTP, majd az év végén onnan kapaszkodott felfelé. 2,03 százalékot veszített értékéből a Mol, így a társaság papírjai 8925 forintért cseréltek gazdát délelőtt. Minimális mértékben emelkedett a Magyar Telekom ára, 551 forintot kértek a részvényekért a nap első felében.
Rosszul kezdtek a gyógyszeripari cégek is a tőzsdén: az Egis 3,24 százalékos bukása 11 215 forintos árat eredményezett, míg a Richter 2,67 százalékkal esett vissza, így 29 000 forinton állt.
A forint reggel jelentős erősödéssel kezdett a devizapiacon, vélhetően egy természetes korrekció szemtanúi vagyunk az utóbbi napok meredek gyengülése után. Délelőtt 283,40 forintot kellett fizetni egy euróért a keddi mélypont után, a forint mellett a régió többi devizája is jól indított szerdán. A dollárért 218,87 forintot kértek a piacon, míg a svájci frankkal szemben 191,32-nél állt a forint.
A nemzetközi piacokon az utóbbi napokban ismét felerősödtek a félelmek a bankok megmentésével kapcsolatban, ez főleg az amerikai pénzintézetek múlt héten közölt újabb veszteségeinek és a második brit bankmentő csomagnak volt köszönhető. A szakemberek egyre nagyobb része tart attól, hogy az eddigi lépések nem voltak elégségesek, további állami beavatkozásra lesz szükség.
Nyugat-Európában mintegy 1,5 százalékkal estek vissza a vezető indexek a szerdai nyitás után: a londoni FTSE 1,46 százalékot veszített értékéből, míg a frankfurti DAX 1,55 százalékos mínuszban volt. Az amerikai határidős indexek még kismértékű emelkedést mutattak, de a délutáni nyitásig még a Wall Streeten is változhat a hangulat.