EUR/HUF (272,50 - 275,25): Egy százalékos erősödést tudott elkönyvelni a forint a tegnapi napon, ami elsősorban a délutáni dollárgyengülés számlájára írható. A nap végi kockázatvállalósabb hangulat nem volt általános a régióban, ugyanis a korona alig erősödött, a zloty pedig inkább gyengült, illetve stagnált az euróval szemben. A hazai deviza látványosan túlteljesítette a régiót. A PLN / HUF keresztárfolyama a tegnapi csúcs (69,6), és a ma hajnali mélypont (68,6) között majd’ másfél százalékos forinterősödést mutat, ami a lengyel kamatdöntés utáni PLN short, HUF long pozíciók nyitását sejtteti. A szeptemberi termelői árak alakulása kevésbé, a 2011-es költségvetéssel kapcsolatos számok, információk jobban mozgathatják a forint árfolyamát. Ha tetszenek a büdzsében foglaltak a külföldi befektetőknek, akkor irány a 270, ha nem, akkor visszazárhatunk 275 felé.
EUR/USD (1,3800 – 1,3900): Mélyülő japán recessziót mutatnak a ma hajnalban érkezett adatok. A szeptemberi munkanélküliségi ráta ugyan 5 százalékosra javult, de a defláció tombol, az ipari termelés zuhan, az erős jen miatt az exportszektor romokban. Nem véletlen, hogy év/év alapon majdnem megfeleződött a Japánban legyártott gépkocsik száma. A rossz japán számok nem billentették ki a jen árfolyamát, sőt a JPY inkább erősödött az euróhoz, dollárhoz képest. Délután amerikai GDP, a privát szektor fogyasztási adatai, illetve a University of Michigan hangulatindexe lesznek a meghatározók makroadat szemszögből. A FED szerdai döntéséig csak a várakozásoktól komolyabban eltérő statisztikák befolyásolhatják nagyobb mértékben az EUR/USD árfolyamát.
CHF/HUF (199,25 – 201,50): Június közepe óta tegnap újra 1-es számmal kezdődő CHF/HUF árfolyammal találkozhattunk, jó lenne, ha ez az állapot tartós maradna, a frankhitelesek szempontjából legalábbis.
mfor.hu