2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A cseh korona stagnál, a zloty pedig gyengült, miközben a forint csütörtökön erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben is. A hétvégén láthat napvilágot a jövő évi büdzsé, amennyiben ez kedvező fogadtatásra talál, úgy további erősödés jöhet. Ha azonban a befektetők csalódnak a közzétett sarokszámokban, úgy lejtőre kerülhet a magyar fizetőeszköz, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (272,50 - 275,25): Egy százalékos erősödést tudott elkönyvelni a forint a tegnapi napon, ami elsősorban a délutáni dollárgyengülés számlájára írható. A nap végi kockázatvállalósabb hangulat nem volt általános a régióban, ugyanis a korona alig erősödött, a zloty pedig inkább gyengült, illetve stagnált az euróval szemben. A hazai deviza látványosan túlteljesítette a régiót. A PLN / HUF keresztárfolyama a tegnapi csúcs (69,6), és a ma hajnali mélypont (68,6) között majd’ másfél százalékos forinterősödést mutat, ami a lengyel kamatdöntés utáni PLN short, HUF long pozíciók nyitását sejtteti. A szeptemberi termelői árak alakulása kevésbé, a 2011-es költségvetéssel kapcsolatos számok, információk jobban mozgathatják a forint árfolyamát. Ha tetszenek a büdzsében foglaltak a külföldi befektetőknek, akkor irány a 270, ha nem, akkor visszazárhatunk 275 felé.


EUR/USD (1,3800 – 1,3900): Mélyülő japán recessziót mutatnak a ma hajnalban érkezett adatok. A szeptemberi munkanélküliségi ráta ugyan 5 százalékosra javult, de a defláció tombol, az ipari termelés zuhan, az erős jen miatt az exportszektor romokban. Nem véletlen, hogy év/év alapon majdnem megfeleződött a Japánban legyártott gépkocsik száma. A rossz japán számok nem billentették ki a jen árfolyamát, sőt a JPY inkább erősödött az euróhoz, dollárhoz képest. Délután amerikai GDP, a privát szektor fogyasztási adatai, illetve a University of Michigan hangulatindexe lesznek a meghatározók makroadat szemszögből. A FED szerdai döntéséig csak a várakozásoktól komolyabban eltérő statisztikák befolyásolhatják nagyobb mértékben az EUR/USD árfolyamát.

CHF/HUF (199,25 – 201,50): Június közepe óta tegnap újra 1-es számmal kezdődő CHF/HUF árfolyammal találkozhattunk, jó lenne, ha ez az állapot tartós maradna, a frankhitelesek szempontjából legalábbis.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!